Hangi işlemci daha iyi?

Masaüstü bilgisayarımın işlemcisi;
Intel Pentium D 930 3.00 Ghz
Bir arkadaşımda ise;
Intel Core 2 Duo E6320 1.8 Ghz işlemci var.Bu işlemci pcnin üzerindekine nazaran daha yüksek bir hız sağlarmı yoksa hemen hemen aynı etkiyimi yaratır?

bu senin işlemcinin bir üst modeli: www.cpubenchmark.net
buda arkadaşının: www.cpubenchmark.net

seninkinin üst modeli bile diğer işlemciden geri kalıyor. yanlız arada çok ciddi bir fark yok. ciddi işlemci gücü kullanan işlemler yapmıyorsanız gözle görebileceğiniz bir fark değil.

yalnız şöylede birşey var. laptop içerisindeki işlemciler laptop design'ı gereği daha kolay ısınırlar. uzun süre yük altında çalıştıklarında soğuyamazsa, üzerindeki yükü atmak için sistemi restart edebilir. uzun süren yüksek cpu kullanımlı işlemler yapılıyorsa masaüstü daha iyi bir tercih.
  • maden suyu  (10.07.15 20:36:24 ~ 20:39:46)