[]

Almanya' ya Dönememek - Vize Problemi

Almanya' ya para yollamak konulu bir duyuru açmıştım, şimdi onun kapsamlı haline değinmek istiyorum.

Arkadaşlar ben Almanya' ya Erasmus öğrencisiydim, şu an orada ikinci dönemi okuyor olmam gerekiyordu. Ancak belediyede vizemi uzatırken sigortamın süresi dolmuştu ve dediler ki, biz sana şimdilik geçici bir vize ve randevu verelim, daha sonra sigortanı al gel, uzatırız. Her şey yolunda gidecekti ama ben Türkiye'ye gelmek gibi bir hata yaptım. Meğer benim geçici vizem seyahat etmeme izin vermiyormuş. Şimdi Almanya' ya dönemiyorum, geçen hafta havalanından eve döndüm.

Istanbul' da yeniden vize almam gerekiyor. Geçen hafta konsolosluğa gittim, okulun bitmesine zaten 2 ay kalmış, ulusal vize değil Schengen alın dediler. Ben de Schengen belgeleri toplamaya başladım. Ama kafamda birkaç soru var.

Mesela benim orada öğrenci olmamın Schengen' e bir etkisi olur mu? Sonuçta bu seyahat edenlere verilen bir vize. Artı, hem gidiş hem dönüş uçak bileti mi görmek isterler ? Ve iki aylık Schengen almak mümkün müdür, uzun olmaz mı?

İşte böyle arkadaşlar, stresliyim ve sorularla doluyum. Şimdiden teşekkür.

 
3 aya kadar vize, 3 aydan sonra oturum icin basvurursun. Gidis dönüs ucak biletini görmek isterler, biraz farkli bir durum oldugu icin devize basvurusu yaptigin yere anlatmakta zoruluk cekebilirsin. ama her iki durumda da ucak biletleri , kalacak adres, para teminat gibi standart belgeleri sunmak durumundasin.


  • emrahday  (10.07.15 11:50:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.