[]

Yurtdışına Para Yollamak ama Nasıl

Günaydınlar

Şöyle bir sorum var, Almanya' daki Volksbank' a para yollamam (yani aslında kiramı yatırmam) gerekiyor. Bazı Alman bankaların Türkiye' de anlaşmalı olduğu bankalar var ancak Volksbank için böyle bir bilgi bulamadım. Bir bankayı arayıp sordum, anlaşmalı değiliz ama bizden yollayabilirsiniz dediler. Sanırım bir miktar kesim de yapacaklar.

Konuyla ilgili akıl verebilecek var mıdır, hangi bankadan yollamak daha mantıklıdır ?

Teşekkürler.

 
herhangi bir bankadan Swift işlemi ile gönderebilirsin. eğer şubeye gidip gönderirsen masraf 1,5 katına falan çıkar, zaman kaybedersin ayrıca. eğer internet bankacılığın varsa herhangi bir bankadan, göndereceğin hesabın iban ve swift no larını alıp kendin gönderebilirsin. 40 tl civarında bir masraf çıkıyor. işlem tarihi değil, valör günü sorulursa acil değil, 3-4 gün sonraya yapılacak şekilde giriş yapmalısın ki acil işlem masrafı yansımasın.


  • sttc  (10.07.15 10:07:23) 
transferwise'ı biraz araştır derim.


  • widee  (10.07.15 10:35:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.