emlakçıya ev kiralamak

Selam duyurunun gece nöbetçileri, (game of thrones'a selam çakalım burdan da)

Şimdi benim bi evim var. 1+1 boşta duruyor. Ne zamandır kiracı arıyoruz, bulamadıkta. Bulduklarımız da biraz cins çıktı. Neyse ben buraya her ay aidat veriyorum.

Taki geçenlerde bir emlakçı aradı. Evi bana kirala, eşyaları koyayım, ben müşteri bulurum. Ama benim kiracım olur gibi bişey dedi. Yani kiraladığım evi eşyaları döşedikten sonra bi daha kiralayacak sanırım.

Böyle bişey mümkün mü? Mümkünse yapacağım. Çünkü önümüzdeki aydan itibaren müşteri bulamasa bile kirayı ödeyecek emlakçı. Ayrıca aidatta ödemeyeceğim.

Hani işime geliyor ama, olumlu olumsuz yorumlarınızı alayım istedim.

Teşekkürler.

Dostum, ev kiralama işlerinde tecrübeli biri olarak soyluyorum, emlakçı denen insanlar ortadunyanın orklarıdır o kadar diyim.

Güvenme, buyuk ıhtımal suriyeli bir aile bulur, onlara kiralar..

Evin kaloriferlerini eline almak var işin sonunda...

O kucuk aidatı ver ama huzurundan vaz gecme. boş dursun, duzgun kiracı elbet cıkar.

SAKIN!
  • anonymice  (09.07.15 23:58:36 ~ 23:59:10)
AİDAT

  • dinsiz adam  (09.07.15 23:58:37)
emlakçı büyük ihtimalle günlük kiralama işine girecek.

  • kuzey li  (10.07.15 00:00:39)
anonymice +1
kuzey li +1

evi kerhane yapacak pardon karhane.
  • Alt4y  (10.07.15 00:03:52 ~ 00:04:24)
@dinsiz adam düzelttim.

  • gkn  (10.07.15 00:11:34)
Emlakçı açısından günlük kiralama gayet mantıklı görünüyordur, haklısınız. Ancak Bina girişnde, lobi'de falan çok muhafazakar adamlar var. Bir iki olur ses çıkarmazlar ama sonra mutlaka burası aile ortamı bozmayın diyerek cingar çıkarırlar diye düşünüyorum.

Ha Suriyeli'ye kiralayabilir işte. Bu durumda ne olur bilemem.
  • gkn  (10.07.15 00:15:50)
win-win durumu var. bence kirala ikiniz de kazanın

  • sta  (10.07.15 00:18:31)
Rus da olcak mi yoksa hepsi moldovali mi?

  • erty_ksk  (10.07.15 00:22:05)
Merkezi bir yerdeyse ona kiralamak yerine otel yap? Ben avrupada cok kaldim, daireyi otel yapmislar, odayi geceligi 100 euro'dan kiraliyorlar, bence iyi, ayda 3000 euro yapar, 1000 masrafin olsa, temiz 2000 :)

  • pietro  (10.07.15 00:23:01)
Keranacıya kiralarız :) O sektörden de tanıdık olması fena olmaz ;)

  • gkn  (10.07.15 00:25:03)
Günlük kiralık işi sakat fuhuşa araciliktan mahkemelik olup sabıka kaydı olan iş arkadaşım var kirayı makul tut ver birine emlakcidan uzak dur benim oturduğum sitede de bu muhabbet çok vardı ahlak masasından polislerle işbirliği yapıp analarinin eline verdik emlakcilarin daireler mühürlendi ev sahiplerine dava açıldı yetmedi site yönetimi avukat zaten tahliye davası açıp aylarca boş kalmasını sağlıyor dairelerin hala kiraya verilmesi mümkün değil oldu

  • steward  (10.07.15 00:26:16)
@steward,

Hocam burda ben evi, sallıyorum emlakçı Ahmet'e kiraladım diyelim, o da başka birine günlük kiralayıp fuhuşa aracılık yapsa, ev sahibi bu durumdan ne kadar etkilenir ki. Sonuçta ben Ahmet'e al bu evde otur demişim. O da gitmiş keranacılık yapmış. Burda suç ev sahibinde mi, Ahmet'te mi?

Sonuçta araç kiraladın diyelim, onu başka birine kullandırırsan sorumlu/suçlu sen oluyorsun. Araç sahibi firmaya bi zararı dokunmuyor. Yanlış mıyım?
  • gkn  (10.07.15 00:30:55)
@pietro,

Maalesef çok merkezi bi yer değil. Otel gibi kullanım çok mümkün görünmüyor :(
  • gkn  (10.07.15 00:32:12)
sen içini rahatlatmaya çalışıyorsun da. sadece fuhuş değil. günlük kiralıcak. ne bileyim evin adı çıkacak uyuşturucu partisi verecek biri başın yanacak...

  • mr fusion  (10.07.15 00:43:36)
Evin kötü reklamı olabilir sonradan. Komşular kötü bilecekler evi. Ben paramı bakarım gibi bişeyde olanaksız burada.

  • phoenixboy  (10.07.15 02:24:09)