bana avrupa'da öyle bir yer söyleyin ki

hem pahalı olmasın, hem de bir ay kalıp sıkılmayayım. sevdiklerim (barcelona, roma) pahalı, sevmediklerim (milano, paris) yine pahalı. olur da akla bir yer geliyorsa, nedeniyle birlikte söylenirse şükela olur.

p.s: fuzuli bir soru değil; direkt alacağım ön araştırma sonrasında uçak biletini.

Henüz gitmedim ama Prag' a ucuz diyorlar. giderim diye bir otel-hostel araştırması yapmıştım ben de bir ara iyiydi baya.

  • Aman Sen de  (09.07.15 15:51:12)
Prag.

  • m3mphis  (09.07.15 15:51:59)
prag'da bulunmuştum ama öyle uzun vadede ne yapılır düşününce pek de bi şey canlandırmadı bende. dubrovnik gibi olsa mesela; ama daha ucuzu. var mı öyle bir yer?

  • ateistanbul  (09.07.15 15:54:14)
dubrovnik gibi denizli, belgrad gibi ucuz, barcelona gibi canlı!?

  • ateistanbul  (09.07.15 15:55:12)
Belgrad.

  • whoosie  (09.07.15 15:55:41)
berlin

  • soso  (09.07.15 15:58:56)
berlin'de de belgrad'da bulunmuştum. belgrad küçük bir kere, bi baştan bi başa yürürüm bir ayda. berlin'de ne yapılır? charlie panpanın check point'i harici nesi meşhur? turkish kebap?

  • ateistanbul  (09.07.15 16:05:00)
berlin ama barcelonadan ucuz sayilmaz.

  • emrahday  (09.07.15 16:07:20)
lizbon

  • omonia  (09.07.15 16:10:32)
neden lizbon?

  • ateistanbul  (09.07.15 16:11:55)
Lizbon çünkü Portekiz'in geneli ucuz, sıcak kanlı insanlar, eğlencesi de, tarihi de, kültürü de şukela. Hem okyanusu da var. Daha ne olsun? Benim en büyük hayallerimden biri orada bir iki ay kafa dinlemekti. Belki bir gün :)

  • dessy  (09.07.15 16:15:04)
booking araştırmam dahilinde lizbon fiyatlarıyla da göze çarpmaya başladı. güvenli midir? bir gün napoli treninden romalı arkadaş önerisiyle dönmüştüm de ''tek gitme, sikerler'' denmişti.

  • ateistanbul  (09.07.15 16:20:23)
ben portekiz'de 10 gün tek kaldım, lizbon'da da sanırım 4 gün geçirmiştim. kadın halimle bana bir şey olmadı, neden olsunmuş? riskli olacağını düşündüğün bölgelere iç güdüsel olarak gitmiyorsan sorun yok zaten.

  • dessy  (09.07.15 16:22:29)
varşova'da 10 ay falan yaşadım yazları gayet şukela eğlence aktivite bazında.

  • yuto  (09.07.15 16:32:40)
kesinlikle Berlin. diğer yazılan şehirlerde 1 ayda sıkılabilirsiniz ama Berlin'de her gününüz dolu dolu geçer. her Berlin duyuşumda bir ah çekerim derin derin. yüce rebbim inşallah 2-3 yıl kesintisiz yaşamayı nasip eder orada. dinimiz amin. bu arada anılarım filan yok hee, berlin'de arkadaşım bile yok, öznel bir cevap değil yani. çok gidip geldim, her seferinde dönmek istemedim <3

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (09.07.15 16:51:56 ~ 16:54:52)
berlin, viyana, pahalı olması dert değilse britanya üzerindeki herhangi bir yer. lizbon'da 1 ay sıkıntıdan patlarsın. (kardeşim yaşıyor)

  • snowman  (09.07.15 16:52:46 ~ 16:53:31)
lizbon +1 veya porto. çok yakınlar zaten.
6 ay kaldım. hiç sıkılmadım. en ufak bir tehlikeli durumla karşılamadım. şehir güzel, insanlar güzel, havası güzel, yemekleri güzel, şarabı güzel. avrupa şehirleri içinde en ucuzlarından biri. daha ne?:)

  • peggy  (09.07.15 16:58:30 ~ 16:59:28)
he berlin'in nesi meşhur demişsin, ona da cevap vereyim. yani öyle check point vs turistik atraksiyonları var, duvar filan var, ama bunlar değil yani mesele. berlin'de gece hayatı efsane ötesi, yaşayan gençlerin yaşam tarzı, kafeler, barlar, yeni insanlarla tanışabilme olasılığı, her gün yeni bir köşesini keşfedebilme, 1 ay'da dolu dolu bir şehri yaşayabilme fırsatınız olur berlin'de. çok turistik yerlerde mesela roma'da 1 ayda ne yapılır cidden aklım almıyor. çünkü berlin gibi hareketli, dinamik değil. koca bir sultanahmet gibi. tarih tarih nereye kadar? ben bir yerde 1 ay filan kalacaksam turistik şeylerden ziyade oradaki halkın yaşam tarzına bakardım.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (09.07.15 16:59:38 ~ 17:00:33)
2.5 ay için 3k € bütçem var. journey önümüzdeki hafta başlıyor ve yeşil pasaport britanya'yı kapsamıyor halihazırda (zaten kapsasa da pahalı kaçardı pound bize) oscar lizbon'a gidecek gibi, berlincilerin açıklayamadığı bir şey var sanki. sadece erkeklerin bildiği berlin olayı gibi bir şey varsa söyleyin ben de bileyim! deniz meniz de var, lizbon mis ve ucuz görünüyor. berlin'in nesi var? kreuzberg, kaldır elleri havaya

  • ateistanbul  (09.07.15 17:00:29)
braga'da 15 gün kaldım.. porto ve lizbonda da birkaç gün kaldım.. portekize bayıldım genel olarak.. ispanyaya geçebilirsin rahatca.. akdeniz başkadır..

ucuz bir ülke.. avrupadan soyut biraz.. yakınında bir ada var bir de.. oraya da gdiersin baya bilinen bri ada.. adını unuttum :)
  • omonia  (09.07.15 17:07:34)
avrupa sayılır mı ki?: ukrayna. inanılmaz ucuz. çok da keyifli. vize de istemiyor. (giriş kapısında polislere bi 3-5 dolar corba parası atmak lazım geliyor sadece)

talinn, riga, vilnius, krakow. tek tek olunca 1 ay sıkar ama 1 ay içinde dördü birden çok keyifli bi şekilde gezilir. en uzun mesafe otobüsle 4 saat. öğrenci dostu kentler oldukları için atraksiyonu fazla ve ucuz. doğa zaten mükemmel. talinnde ucundan kıyısından beyaz geceler yaşanıyordur. her gece ayrı bir olay olur.

yukarıda saydığım kentlerin hepsinde kış çok uzun ve ağır geçtiği için yazı en dolu dolu yaşayan yerler buralar.

bonus: hepsinde kızlar on numara.
  • halanne  (09.07.15 17:36:51)
madem pahalilari eliyoruz ben olsam krakow'a giderdim.

  • brkylmz  (09.07.15 17:48:38)
Lizbon +1

  • Sandeman  (09.07.15 18:07:17)
Krakow yahut berlin !

  • aylakadam  (09.07.15 18:14:29)
Endülüs. Cordoba veya granada. Ucuz ve sahane.

  • mistreated  (09.07.15 18:17:37)
ilk durak iber yarimadasi olacak gibi (insan, okyanus ve fiyat faktorleriyle agir basti) ucuz ucak arayislarindayim. (help me if u can) agustos icin guzergah berlin olabilir. (bira askina)

  • ateistanbul  (09.07.15 20:12:40)