Hangi mikrofonu almalıyım?

Merhaba arkadaşlar bir film projesi için shotgun mikrofon aramaktayım. Bazı modeller var kafamda ama hangisini almam gerektiğinden emin olamıyorum. İstediğim tek şey duyarlılığı iyi olsun ve dip ses(ssssssss) mümkün olduğunca az olsun. Alacağım mikrofonu zoom h6 kayıtçı ile kullanacağım. Ses ve mikrofon işlerinden anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Modeller;
Sennheiser MKE 600
Sennheiser ME 66/K6
Rode NTG3
Rode NTG4+

Başka model önerisi olursa da bilmek isterim. Teşekkürler.

rode ntg2 sahibiyim, güzel alet ama yakın tutman gerekiyor, yani kadrajın geniş, ses alman gereken yer uzak olunca pek bir işe yaramıyor. boom pole ile beraber kullansan bile dikkat et buna.

  • paulie walnuts  (08.07.15 23:28:07)
NTG2 fiyatıyla kafamı karıştırıyordu, teşekkür ederim. Çok fazla geniş açılı sahne olacak gibi gözüküyor bu durumda kesinlikle eliyorum NTG2'yi.

  • righteous man  (08.07.15 23:34:03)
up (:

  • righteous man  (09.07.15 01:42:34)