İYTE nasıl ?

Gençler kuzenim sınava girdi tercihlere bakıyoruz da var mı İYTE'de okuyan nasıl bi yer okunur mu okunmaz mı?
Edit: MF-4: 38000

Geldim ve iyteliyim.
İyte izmir'e 45 km (yani 1 saat) uzaklıkta urla ilçesinde bir enstitü.
Genel anlamda hocalar iyi. eğitim dili ingilizce. o yüzden önce hazırlık okuyorsunuz.yazacağınız bölümü söylerseniz daha sağlam bir yorumda bulunurum.
bunun dışında sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa yeşillendirin.
  • rakicandir  (08.07.15 22:39:54)
Eğitim iyi, İstanbul, Ankara olmayacaksa en iyi tercihlerden biri olur.

Ortam güzel, bu okulda güzel arkadaşlıklar edinebilir. Bu biraz kendisine bağlı tabi ama İYTE'deki öğrenciler birbirini tutar.

Kampüs şartları, zamanla olgunlaşıyor. Yapısal düzen bitmek üzere diyorlar.

Uzaklık, ama ne olursa olsun uzaklık. Yani aman derse geç giderim, çıkınca ortamlara akarım yok bu okulda. Biraz memuriyet gibi sabah gidilir, akşam dönülür. Kampüste hep ders konuşulur falan. Yine de her haftasonu Alsancak İYTEli kaynar.

Ben severek okudum, hep de iyi anarım. Ama yine de kuzeniniz kampüse gitsin, düşündüğü bölümün hocaları ile görüşsün (geri çevirmezler), dolaşsın etsin, içine sinerse yazsın.
  • bazilika  (08.07.15 23:40:28 ~ 23:42:55)
okul iyi de çevresi kötü. o kampüse varmak için çekilen eziyetin haddi hesabı yok. kaldı ki kampüsten ayrılabilme konusuna hiç girmeyelim...

  • devilred  (08.07.15 23:44:01)
eğitim konusunda iyte alır her şekilde.

  • devilred  (08.07.15 23:52:19)
Tübitak 2015 Yılı İlk 10 Sıra

1) Sabancı Üniversitesi

2) Orta Doğu Teknik Üniversitesi

3) Boğaziçi Üniversitesi

4) Bilkent Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) İstanbul Teknik Üniversitesi

7) Özyeğin Üniversitesi

8) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

9) TOBB ETÜ

10)Yıldız Teknik Üniversitesi

Bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği dalında aldığı puan ise 19,5 boğaziçinin üstünde yer alarak 3.sırada.

www.tubitak.gov.tr
  • oddyseus  (09.07.15 00:03:41 ~ 00:03:54)
1) Sabancı Üniversitesi

2) Orta Doğu Teknik Üniversitesi

3) Boğaziçi Üniversitesi

4) Bilkent Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) İstanbul Teknik Üniversitesi

7) Özyeğin Üniversitesi

8) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

9) TOBB ETÜ

10)Yıldız Teknik Üniversitesi

11)Gebze Teknik Üniversitesi
  • herseyyolundabro  (09.07.15 00:16:10)
Hali hazırda okuyan birisi olarak İyte Kampüsünün İzmire 1 saat uzaklıkta olduğunu söyledim.
Eğer iyi bir okul istiyorsan ege/deu'ya her şekilde on basar.
Yok maksadın gelişigüzel bir bölüm yazıp 4 sene takılmaksa yaz egeyi bornova,barlar,kızlar mis.üstelik bu okullar iyte'ye göre daha da kolay biter.matematik lisans daha ilk mezunlarını veriyor.düşün yani

merak eden varsa okul çevresi nasıl diye instagramımda birkaç fotosu var.yeşillendirin mesaj atarım
  • rakicandir  (09.07.15 00:52:16 ~ 00:53:03)