Yüksek Lisans Mülakatında Ne Giyiyorsunuz?

Keten pantolon ve T-shirt ya da gömlek üzerine blazer giymeyi düşünüyorum. Yoksa bu sıcakta blazer gereksiz resmiyet mi olur? Bölüm: ingilizce Öğretmenliği

okula bağlı.

iki mülakate girdim. biri öğle arasında olduğundan üzerimde takım elbise vardı.

ötekinde hafta sonu olduğundan ütülü bir keten pantolon, üzerine beyaz gömlek üzerine şık bir blazer ceket.

gömlek blazer şukela olur. yalnız taksi ile falan git terleme.
  • fiorentina  (08.07.15 22:18:05)
Kot ustune eli yuzu duzgun bir bluz ustune hirkayla gittim. Takim elbiseyle gelen de vardi kot tisort de.

  • malwethiel  (08.07.15 22:34:00)
şık giyinmen her zaman için diğer adaylar arasından sıyrılmanı sağlayacaktır

  • probiyotik  (08.07.15 22:36:34)
keten pantolon ve t-shirt resmiyet değil ki zaten? ben takım elbiseyle gitmiştim ve %80 oranında takım elbise ile gelmişti insanlar. hocalar seni tanıyorsa hiçbir önemi yok, ancak kendi okulunda kendi bölümünde değilse mülakat riske girmeye değmez. Takım elbise hiçbir zaman dezavantaj sağlamaz. avantaj sağlayabilir de sağlamayabilir de.

  • prodeq  (08.07.15 22:44:16 ~ 22:44:32)
Gercekten okuldan okula degisiyor. Hatta mulaka giren hocaya gore bile degisiyor. Bizim bolumdeki mulakatlara cogunlukla takim elbise ile gelirler, takim elbisesiz gelen kendini zaten orada ilk bir degisik hisseder. Bazi hocalar sallamaz, bazi hocalar gordugu anda kafasindaki 100 puanin 50'sini oradan kirpar. Bazi bolumlerde takim elbiseliler garip karsilanabilir. Ama soyledigin kombinasyon da gayriciddi durmuyor. Mantikli secim bence.

  • aychovsky  (08.07.15 22:51:50)
başlatmasınlar takımına. kimse bana yüksek lisans icin takım elbise giydiremez. almıyorsa almasın.

  • jacoba benzer jojuk  (08.07.15 23:30:13)