isim sorusu

Sonunda boyle bir duyuruyu ben de actim; fikirlerinize ihtiyacimiz var duyuru ahalisi. Erkek bebek icin demir, uzay, guney, ruzgar dortlusunden hangisi en güzel sizce?

Teşekkür ederim simdiden herkese.

Bunlarin en duzgunu demir. Ruzgar uzay falan bunlari koymayin dostum cocuklariniza. Bu cocuklar buyuyecek ve etrafinda binbir turlu insan olacak. Dalga gecirttirmeyin cocuklarinizi.

  • isott  (07.07.15 20:18:06)
uzay

  • istinyede bekle  (07.07.15 20:18:12)
Ya uyuzluk olsun söylemiyorum, cidden, samimi söylüyorum, hepsi çok kötü isimler ya. Valla bak. Demir diye isim mi olur ya, allah aşkına oldu olacak karbonla zenginleştirilmiş gümüş alaşım falan koysaydınız :/

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (07.07.15 20:20:32)
E peki ne koyalim? Mahmut mu koyalim?

  • fraise  (07.07.15 20:32:25)
hepsi aynı geldi ileride herkes cocuğuna böyle isimler koyacağı için sıradan gelecekler. şimdi kimse çoçuğuna mehmet ayşe zeynep vs koymuyor bunlara da nadir rastlanacak.

  • mrthany  (07.07.15 21:00:08)
hepsi birbirinen güzel olmakla birlikte, uzay diyorum

  • neo  (07.07.15 21:09:43)
Hiçbirini beğenmemekle birlikte bari Güney olsun diyorum

  • mezzosprite  (07.07.15 21:12:07)
uzay +1

  • peggy  (07.07.15 21:14:04)
toprak

  • partizan  (07.07.15 21:15:10)
Rüzgar > Uzay > Demir > Güney

Özellikle Rüzgar ve Uzay çok güzel isimler bence.
  • sesee  (07.07.15 21:18:49)
uzay çok dandik bir isim bence.

demir ve rüzgar diyorum ben oyları sayıyorsanız.
  • nickimin hakkini veremedim  (07.07.15 21:38:48)
Uzay diye çok sevdiğim hocam vardı onu tanidigimdan beri gelecekteki bebem icin uzay ismini dusunurum ben de

  • foseptik çukuru  (07.07.15 21:39:58)
Demir>Güney>Rüzgar>Uzay

  • gis  (07.07.15 21:45:34)
allahınız varsa demir'i seçersiniz. n'olur şu bebelere böyle acayip acayip isimler koymayın ya. uzay nedir, rüzgar nedir? tamam kompleks, sanat dolu isimler koymak zorunda değilsiniz ama bu kadar "düz" de olunmamalı bence çocuk isimlendirilirken. uzay ve rüzgar, temsil ettikleri anlamlarla çok güzel kelimeler olabilirler ama siz bunu çocuğa veriyorsunuz. güzelliği o noktada BENCE kayboluyor. uzayın, rüzgarın kendisi güzeldir ama bir insana "rüzgar" ismini vermek hiç hoş değil bence.

güney de fena değil, öyle garip ya da kötü durmuyor ama bence o da acayip bi' isim düşündüğün zaman. bir insan çocuğuna neden yön ismi verir ki. bi' de neden kuzey veya güney hep? niye kimse güneybatı koymuyor çocuğunun adını, saçma mı oluyo? ee güney niye daha güzel o zaman?

neyse. demir iyi. ben çocuğuma demir ismini de vermem, element mi benim çocuğum. soyut, insani veya tarihsel kavramlar şahane gidiyor bence insan yavrularına. erkek çocuk için örneğin aklıma ilk gelenler oğuz, ozan, kağan, mete, onur, erdem, mert, hakan vs. bu tip isimler.
  • der meister  (07.07.15 21:52:07)
mahmut+1

  • kargn  (07.07.15 22:37:24)