yüzünü yüzüme süren kedicik

selam kedici duyuru panpalarım...

yaklaşık 3 haftadır 11 haftalık bi kedicikle beraberiz. biz onu aşırı seviyoruz da bazı hareketlerine anlam veremiyorum. mesela sabah uyanır uyanmaz yanına gidiyorum kucağımda yatıyo, kendini sevdiriyo sonrasında yüzünü yüzüme yaklaştırıp iki patisiyle yanaklarımdan tutup burnumu yalıyo, yanaklarını yüzüme sürüyo, burnunu burnuma ağzıma sürüyo falan o kadar tatlı ki! fakat bu sevgi dolu sürünmelerin hemen akabinde de birden deliriyo patileriyle elimi kolumu yakalayıp ısırmaya, çekiştirmeye çalışıyo.

ben bu sürtünme mevzusunu sevgi gösterisi diye düşünüyorum ama sonrasındaki bu delirircesine oynama, çekiştirme durumu bişey istediği anlamına mı geliyo? maması, suyu hep hazır, tuvaleti hep temiz bu arada. ama sanki bişe için yalakalık yapıyo istediğini alamayınca da hırçınlaşıyo da ben mi anlamıyorum diye şüpheye düştüm.

var mı bilgisi olan?

oyun oynuyor :) benim dana 5 yaşına yaklaştı hala oyun oynarken ısırır, ön patileriyle sarılıp arka patileriyle tekmeler. yavrular kendi aralarında da böyle oyun oynarlar. seni çok benimsemiş bu arada. hiç bir sorun yok aynen devam :)

  • selci  (06.07.15 11:38:02 ~ 11:39:26)
kedilerin tipik davranışları, fazla anlam yüklemeyin.
Önce gelir sürünürler sevgi gösterirler, sonra hiç beklemediğiniz bir anda dişlerini geçiriverirler.
Yavrular bunu oyun için yaparlar, zarar vermek amaçlı değil. Ablamın yavru kedisi de, oyun oynayacağız diye iğne gibi dişlerini elime ayağıma geçiriyor kerata. sonra da kucağa gelip gurr gurr keyif yapıyor.
Büyük kedilerin yapma nedeni ise genelde canlarının öyle istediğidir. öyle kabul edeceksiniz :)
Bonus: 9gag.com
  • innerbliss  (06.07.15 11:42:59 ~ 11:46:40)
oyun oynuyor +3

  • mea maxima culpa  (06.07.15 14:34:18)
@innerbliss öldüm burda gülmekten :) hazırlıksız yakalandım çınlattım ortalığı kahkahayla

  • kakamelsokoban  (06.07.15 15:02:36)