Aile mefhumuna bakışım yanlış mı?

Tez konum gereği aile üzerine biraz düşünmem gerekti. Sizce aileyi, ilk aile (doğumla birlikte sahibi olduğumuz aile) ve ikinci aile (tercihlerimiz sonucunda sahibi olduğumuz) aile olarak sınıflandırırsam yanlış bir tanım yapmış olur muyum?

bence bunlar farklı durumlardaki aileler
şuna benziyor insan annesini de sever babasını da sever karısını da sever çocuğunuda sever köfteyi de sever ancak hepsini farklı farklı sever
doğduğumuzda bize aile olan aile ile büyüdüğümüzde kendi kurduğumuz aile bence birbirinden farklı olan aileler sınıflandrma yapmak doğru olur mu bilemiyorum.
  • basond  (05.07.15 13:32:07)
bence sınıflandırma yapmak tam da basond'un dediginden dolayı dogru olur gıbı geldi bana da. Ama bunun dogrusu yanlısı olur mu onu da bılemedım. kafam cok karısık :/

  • yuzır  (05.07.15 13:46:52)
Ben de böyle sınıflandırıyorum.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (05.07.15 14:01:06)
eğer bunu tezinde yazacaksan mutlaka literatür ile destekle. sonra jüride sen bu sınıflandırmayı neye göre yaptın derler. buna verecek cevabın olsun.

  • şubatsonrası  (05.07.15 14:06:44)