Ps 2 Oyunu da Çalıştıran Ps 3 hangi versiyon?

Sevgili Duyuru Ahalisi;

şimdi benim elimde 1-2 senelik bir ps2 ve onun orjinal oyunları var. şimdi ben bu aleti 200 lira civarına okutup bir ps3 almak istiyorum hazır slim modelin çıkması ile fat modellerin fiyatı "sözde" düşmüşken. şimdi bakıyorum 60gb'lık var yeni nesil 40'lık var 80 var. Benim istediğim wireless olarak internete bağlanmak ve eski orjinal ps2 oyunlarımı oynayabilmek. Bu şartlar altında ps3'ün hangi modelini tercih etmem gerekir? Ayrıca aranızda öyle bir makineyi satmayı düşünen var mı tabii?
Bir deiçimde yıllardır ukte kalan bir soru var. Bu ps3 e usb'den falan fare-mouse bağlanabiliyor mu? fps'lerde kullanılabiliyor mu bu ikili?

Sağolun, Varolun
Selam.

donanımhaber forumlarından alıntı:

20GB ve 60GB
20gb ve 60gb PS3'ler artık üretilmiyor. Sıfır bulmak imkansız ancak ikinci el
satanlardan bulabilirsiniz.
20gb ve 60gb PS3'ler donanımsal olarak PS2 oyunlarını calıstırıyor.
60gb PS3'ler PAL ve NTSC olarak iki farklı bölge türünde üretildi.
20gb PS3'ler NTSC olarak tek bölge türünde üretildi
60gb PAL PS3'lerde sadece ve sadece PAL Orjinal PS2 oyunları çalışır.
20gb ve 60gb NTSC PS3'lerde sadece ve sadece NTSC Orjinal PS2 oyunları çalışır.

20gb ve 60gb'lar da 4 adet USB giris vardır.
20gb ve 60gb'lar da SACD destegi bulunmaktadır.
20gb'larda Wireless ve Flash Card okuyucu mevcut degil, fakat 60gb'larda wireless
ve Flash Card okuyucu mevcuttur.

80GB
80gb PS3'ler hala uretilmektedirler.

Dikkat edilmesi gerekenler;
Agustos 2007-Agustos 2008 arası uretilen 80gb PS3'ler sadece NTSC'dir.
-4 adet USB giris vardır,
-SACD destegi bulunmaktadır,
-Wireless mevcuttur,
-Flash Card okuyucu mevcuttur.
-Sadece NTSC bolge PS2 oyunlarını calıstırırlar.

Agustos 2008 sonrası uretimli 80gb PAL ve NTSC PS3'ler;
-kesinlikle PS2 oyunlarını çalıştımazlar,
-sadece 2 adet USB girisi vardır,
-Wireless desteklerler,
-Flash Card okuyucu mevcut degildir,
-SACD desteklememektedir.
-80GB PS3'ler CPU ve GPU 65 nm'dirler.
-110W enerji yakmaktadırlar.

mouse ile oynama şansı yok, sadece gamepadler ile oynanıyor.
  • this is heavy  (15.09.09 19:57:43)