Mimarlik nasil bolum

Is imkani nasil? Okunur mu? Tavsiye eder mısınız?

2 yıllık mimarlık okuyon bir arkadaşım 5 yıllık iş tecrübesi sonunda şuan antalyada 3000 tl ye çalışıyor ve işini çok seviyor. Sabırlı ve titiz biriysen kesinlikle tavsiye ederim

  • eksimeksi  (03.07.15 23:32:25)
bazi bolumler sevmeden okunmaz ve calisilmaz. mimarlik da o bolumlerden birisi. sadece is imkani yada parasi icin okunmaz. gerektiginde cizimin basindan hic kalkmadan gece gunduz cizim yapman gerekebilir. sevmiyorsan yapamazsin. seven adama bile bazen bikkinlik geliyor. onun disinda guzel is. kendi isini kurmak icin yada freelance calismak icin de uygun bir meslek. kendi buronu acabilirsin yada evden proje bazli calisabilirsin.

  • crucio  (03.07.15 23:40:04)
Meslek hayatını bilmiyorum. Ama öğrencilik çok meşakkatli. Çok çaba, özveri istiyor gerçekten sevmek gerek. Sırf puanı diye girenler pişman oluyor. Neyi göze aldığınızı bilmek gerek.

  • immortal  (03.07.15 23:45:54)
Çokkk çalışma ve çizim yeteneği olmadan mezun olunamayan bölüm

  • isimmisimyok  (03.07.15 23:50:01)
sabah saat 8:30 başlangıç, çıkış belirsiz. genelde antalya da bürolar böyle çalışırlar proje zamanları. çoğu bürocu maalesef ruhsal sorunlarla uğraşırlar. şantiyeciler iyi para alır ama ayda bir pazar tatil ve günde yaklaşık 12-14 saat çalışırlar. memur olanlar çeşitli bakanlıklarda çalışırlar. genelde denetimci olurlar ve üstlerden baskı yerler.
kendi büromu açar işime bakarım derseniz yanılırsınız çünkü proje fiyatları diplerde.
bayansanız aile düzeni ve hayatı bakımından tavsiye olunmaz. erkek iseniz ve çok çalışır çok kazanmak isterim derseniz eh işte belki..
  • o kadar da degil aga  (04.07.15 00:06:44)
Her yer inşaat olduğu için ülkemizde iş imkanı geniş. Kendini geliştirirsen ve ispatlarsan 1 senelik mezun olarak 3000 tl maaş alabilirsin. çalışma saatleri de çalıştığın yere göre değişir. ben mesaiye filan kalmıyorum. Öğrencilik okula da bağlı olmakla birlikte gerçekten yorucu, ama bir o kadar da doyurucu.

  • gmzo  (04.07.15 10:46:20)
Mimarlık deyince öyle tasarım yapacağım sanma, ilkokul terk müteahhitler sana uyduruk kaydırık planlarını çizdirecek.
Tüm ülke inşaatçı kaynıyor. iş bulursun ancak ruhsal olarak tatmin olman olası değil.

  • kalemdefter  (04.07.15 11:29:48)