Bu Şaraplar Nasıl?

Şarap aldım ama tadlarını hiç bilmiyorum. Deneyen var mı ? Nasıl güzeller mi?

i.hizliresim.com yarı tatlı
i.hizliresim.com beyaz
i.hizliresim.com kırmızı

40 yıllık ayyaşım ama ilk defa bu içkileri görüyorum.

  • 2006  (03.07.15 17:28:30)
Şarapları bilmiyorum ama kötü çıkarsa bire bir oranında tonik koyup 2 buz atın, çok lezzetli oluyorlar. Beğenmediğimiz şarapları böyle içiyoruz artık biz, serin serin mis.

  • whoosie  (03.07.15 17:35:20 ~ 17:35:28)
hocam tatlarını bilmiyorum da bunların fiyatları nasıl? ben şarabı pek sevmem ama gürcistan'a gitmek gibi bir niyetim var. oranın da şarabı güzel diyorlar. şu ilki özellikle bayağı övülmüş. toplayıp geleyim diyorum ama öğrenciyim, hani türkiye'deki gibiyse fiyatlar hiç heveslenmeyeyim.

  • der meister  (03.07.15 17:40:07)
@der meister toptancısından aldım ben. kırmızı ve beyaz olanlar 25 lira. yarı tatlı olan 30 lira.

  • kingbulva  (03.07.15 17:42:04 ~ 17:42:12)
bunların hepsi kırmızı şarap üstünde eşşek kadar red wine yazıyor

  • argent dawn  (03.07.15 17:54:44)
@argent dawn bir firma için özel üretilmiş etiketler onlar. arkalarında açıklama kısmında yarı tatlı, beyaz şarap vs diye yazıyor. ingilizcen de baya iyimiş tebrik ediyorum hemen anladın hepsinin kırmızı şarap olduğunu.

edit: google a isimlerini yazıp hangisin hangi tür olduğunu da öğrenebilirsin.
  • kingbulva  (03.07.15 17:57:36 ~ 18:01:50)
İçindeki üzüm çeşitlerine bakman lazım.

  • wibbly wobbly timey wimey stuff  (03.07.15 18:21:21)
yılbaşında gürcü şarabı içtik, baya tatlıydı -özel olarak tatlı olanı mıydı onu bilmiyorum, kırmızı şaraptı işte- çok güzeldi eğer tatlı içki seviyorsanız.

biz de öğrenci işi gazoz + buzla takılırdık whoosie'nin yaptığına benzer, ama size çok tatlı gelirse sade soda da olabilir tabi.
  • pasp  (03.07.15 18:25:04)
o kadar freeshoopta çalıştım böyle şarap görmedim

  • livaneli kadir  (03.07.15 18:28:26)
Ben Tiflis'e gittiğimde kırmızıda en iyi Mukuzani ve Saperavi demişlerdi. Bence ikisi de güzel şaraplardı. Diğerlerini bilmiyorum.

  • neyehbe  (03.07.15 18:29:20 ~ 18:30:26)
@livaneli_kadir etiketlere takılma hocam. isimlere bak.

@acediac evet gürcü şarabı.
  • kingbulva  (03.07.15 18:31:26)
mukuzani içmiştim ben. normalde kırmızı şarabı kırmızı et dışında bir şeyle içmeyi tercih etmiyorum ama batum'dan gelen arkadaşların "ayak üstü sofrası"na konuk olup iki şişeyi devirdiydim. o güzel akşamın da katkısıyla hoşuma gitmişti.

ortalama yoğunlukta ve bol ekşi bir tat hatırlıyorum. baharat kullanılmamış bir kaburgayla iyi gider.

afiyet olsun.
  • m murphy  (03.07.15 18:49:21)
Gürcü,Moldova,Makedon şarabı bulunca düşünmeyeceksin alacaksın

  • turkuaz  (03.07.15 19:13:33)