[]

annenin çalışan çocuğunun sigortasından faydalanması

olayı nasıl oluyor?
baba rahmetli, kamu personeliyim annemin sigortası neyin yok. benim sigortamdan faydalanabilmesi için nereye başvurmam gerekiyor? birde 17 yaşında kız kardeşim var öğrenci olmayan. o da faydalabiliyor mu?

tenks

 
İkisi de faydalanabilir. Nufus mudurlugune gidip annenizi ve kardesinizi "uzerinize al"iyorsunuz (ne demekse bu da) bakmakla yukumlu oldugunuz biri oldugu icin yararlanabiliyor o durumda sigortanizdan.

Babaniz rahmetliyse direkt sizin uzerinize olabilir anneniz de kardesiniz de zaten bu arada, ayrintilari bilemiyorum bi nufus mudurlugunden daha net bilgi alabilirsiniz.
  • mutevazi  (03.07.15 02:39:08) 
ölüm aylığını da bi araştırın, mobilim ve uykum var çok yardımcı olamıyorum. kusura bakmayın.


  • cemiyetin unlu simasi  (03.07.15 05:35:55) 
ben eşimi üzerime almak için nüfusa değil direkt sgk'ya gitmiştim. sgk'nın telefon hattı var alo bilmem kaç orayı arayıp sorun boşuna nüfusa gitmeyin. direkt sgk müdürlüğünden çözülebilir.


  • kaputt  (03.07.15 08:48:41) 
sgk'ya git +1


  • manuel mandalina  (03.07.15 08:55:47) 
her ilçede sosyal dayanışma vakfı var. valide ile birlikte ilçendeki sosyal dayanışma vakfına gidiyorsun. gelir tespiti testine başvuruyorsun (bu arada gelir tespiti testi sırasında valideye ait genel sağlık sigortası borcu çıkartılacak.) test sonucunu birkaç hafta sonra onlar oturduğunuz ilçe'nin sgk'sına gönderiyorlar. oraya gidip bi form dolduruyorsun (çıkan genel sağlık sigortası borcunu da ödüyorsun) ve valide teyze de senin sigortadan yararlanıyor. kardeş yararlanıyor mu bilemiyorum tam olarak. onu sgk'ya sorman lazım.


  • quaresma metternich  (03.07.15 09:22:22) 
annenin babası sgk lı mıydı? babasına düşmüş olabilir o zaman borç çıkmaz


  • sta  (03.07.15 10:34:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.