Barselona'yı bilenler?

Bikaç sorum var:

1) Şimdi bu müze vb biletleri önceden alırsanız iyi olur, sıra beklemezsiniz diyorlar ya, eyvallah. Peki misal öğrenci/genel ayrımını neye göre yapıyorlar? Ben online olarak öğrenci bileti satın alsam, Türkiye'deki öğrenci kartımla giriş yapabilir miyim, o belgeye nasıl güveniyorlar? Hiç tecrübe eden var mı?

2) Sahil sistemi nasıl? Kafamıza göre sahile inip havlumuzu serebiliyor muyuz? Tavsiye edeceğiniz bölge(?) var mı beğendiğiniz?

3) Biz daha rock/jazz kafalı bir çiftiz ama gitmişken dans edip eğlenebileceğimiz bi iki akşam geçirsek de güzel olur. Bunun için önerebileceğiniz, çok pornografik olmayan mekanlar hangileri?

4) En zor soru :P Kentin merkezi ve sahil tarafı için bikaç günlük çok hoş ve dolu bir gezi programı hazırladık ama zorunlu 1 günü de şu bölgede geçirmemiz gerekiyor: imgur.com (O gün merkeze gitmek seçenekler arasında değil). Bu bölgede önerebileceğiniz yer/aktivite var mıdır?

Sorular biraz zor ve birbirinden bağımsız gibi, kusura bakmayın :)

Madridte turkiyedeki ogrenci belgesi is gördü. Barcelonayi ne hatirlayamiyorum ama ogrenci bileti alip girdigime gore sorun olmamış diyorum. Ama internetten al kesin evet.

Denizi cok begenmedim ben girmedim. Bolgesini de bilmiyorum ama arkadaslarim girdi direkt sahile inip havlu atarak. Uzunca yurudum sahil seridinde direkt giris ediyordun.

Opium diye bir yer vardi. Yolda flyer dagitan tipler var onlardan alin hem beklemezsiniz hem de daha ucuz oluyor. Ben gittigimde cok pornografik degildi ama sonucta kadinlar guzel ve yaz. Sen de ona gore giyin varsa endisen kips;)

Garanja petitbo.we pudding. Bunlari arastir cok guzeldi buralar.

Baska soru olursa hatirladigim kadar cevaplamaya calisirim. Bir de otobüs kullanabilceksen mesela metro yerine tercih et aksamlari. Yazik insan mahvoluyor metro aktarma tunellerinde. Sicak ve nemli.

Placa espana da isikli sulu gosteri oluyor gunlerine bak denk gelirse gidin manzara guzel.
  • bir ileti paylastim  (02.07.15 11:57:08)
1)Tamamen adamına bağlı. Casa battlo'ya gezmeye gittiğimizde öğrenci kartımı(üni) üzerinde giriş yılım yazdığı için güncel değil diye kabul etmek istememişti. Sonra dil döküp halledebilmiştik.

  • archery  (02.07.15 13:11:19)
- Ben sorun yaşamadım öğrenci kimliğinde. ama yıl- bandrol arkada, çevirip baksalar belki kabul görmezdi.
- Sahile giderken telefon, cüzdan vs. gibi değerli eşyaları mümkünse otele bırakın. yok otel değil hostel derseniz yanınıza alın ama dikkatli olun.
Diğer iki soruya cevabım yok ama los tarantos da flamenko izleyin muhakkak.
İyi eğlenceler.
  • Aman Sen de  (02.07.15 17:29:29)