beğendi yapmak için patlıcan?

normalde hep şu ince uzun olanı kullandım ama tüh tariflerde bostan patlıcan diye yazıyor. o koca şeyi nasıl közleyeceğim ben? içi pişmez ki?

tarifi boşver ya yap normal patlıcanla

  • chavezding  (02.07.15 11:00:43)
pişiyo gayet. koy ocağın üstüne, çevire çevire közle..

bu arada beğendi mi yapacaksınız, babagannuş mu? ona göre yorum yazayım sonrası için de.. :)
  • reso aga  (02.07.15 11:03:43)
hünkar beğendi yapacağım. gayet lezzetli oluyor aslında ama belki bostanla yapsam daha da iyi olur gibi düşündüm de işte o koca popoyu pişirene kadar yangın çıkar :P

  • neira  (02.07.15 11:06:56)
yok yahu çıkmıyo, güven bana eheh ben çok yaptım. sadece pişerken veya çevirirken falan biraz suyu muyu akıyo, ocak kirleniyo vs ama o normal patlıcanda da oluyo zaten.. :)

  • reso aga  (02.07.15 11:18:19)
Fırına at, ortalama 20 dakikada aynı şekilde közlüyor.

  • angelus  (02.07.15 11:33:24)
fırına atınca lezzeti aynı olur mu?
hani mangalda etin lezzeti başka olur ya onun gibi?

  • neira  (02.07.15 11:36:09 ~ 11:37:21)
Firinda köz kokusu olmuyor, ben sevmiyorum, ocakta közle sen

  • balpolen  (02.07.15 11:39:47)
Ben lezzetinde bi farklılık göremedim. Bir de yiyeceğin ateşle direkt temas halinde olması çok da iyi bir şey değil.

  • angelus  (02.07.15 11:40:39)
yani evet asıl olay o köz kokusunun olması yoksa patılcan sevmiyorum :/

  • neira  (02.07.15 11:41:24)
Fırında yapılanla ateştekinin tadı aynı olmaz. Ocakta yapılan ocağı biraz batırabilir. Bunun için de patlıcanı folyo ile sarıp ocağa koyarsan daha az pislik çıkar.

  • poseidon1  (02.07.15 11:46:05)
pislik sorun değil çok kolay temizleniyor maksat o koca popolu patlıcan iyice pişsin ve köz tadı olsun ama işte emin olamıyorum onun için pişer mi diye

  • neira  (02.07.15 12:00:47)
Yıllardır koca popoyu pisiririz bi sikinti yok .orta atesi en aza getir cevir cevir yavasca ici de pisiyor. Yanan kabuk atiliyor zaten zarar gelmez. En iyisi mangal tabi... dun yaptim hunkar beğendi. Yine canim cekti.

  • bir ileti paylastim  (02.07.15 12:05:41)
patlicanlari folyoya sariyorsun daha sonra kurdanla delikler aciyorsun ocagin ustune atiyorsun. o koca patlicani cevire cevire pisiriyorsun gayet de pisiyor.

  • oscar  (02.07.15 13:00:22)