Spor Salonuyla Pazarlık Etmeli miyim?

Ben böyle şeylerde çok utanıyorum. Genelde esnaflarla olan alışverişimde de dedikleri fiyatı ödeyip çıkıyorum.

Bizim sitenin altında bi spor salonu var. (Atletic-o). Burası 6 aydan kısa süreli üyelik almıyormuş, 6 ay fiyatı 800 lira. Ben 2 ay burda olduğumu, sonra gideceğimi söyleyince 325 lira olur dediler. Öyle ayaküstü konuştum.

Daha önce siteden biri telefonla konuşurken salona kayıt olduğunu, 6+1 ay için 675 lira ödediğini söylerken duymuştum. Bu yüzden soruyorum, söyledikleri fiyat üzerinden belli ki indirim yapmış, bir ay da hediye etmişler sanırım.

Şu durumda, ben 2 ay gitmek istediğim için, yazılmaya gittiğimde pazarlık etmeye çalışayım mı yoksa bu verdikleri fiyat normal mi? (fiyata her şey dahil, sauna, havuz, grup dersleri vs)

spor salonları en cok 6 aylık/1 senelik gibi paketlerden para kazanır çünkü insanlar bi hevesle yazılır ama en fazla 1-2 ay sonra bırakır, ondan sonra düzenli gitmez/ hiç gitmez/ üyeliğini başkasına devreder. %70'lik kesim böyledir. Dolasıyla adam 800 lirayı peşin alırken aslında salonu 2 ay işgal edecek birisinden aldığını çok iyi bilir.
Ama senin durum 2 aylık olduğu için sende fazla indirmek istemezler çünkü onlar için kar payın düşük.

İstanbul piyasasını bilmiyorum ama o 25 tl yi de pazarlık payı diye koymuşlardır en son 300'e düşerler, sen de 300 ödemeyi teklif et bari :D
  • neferkitty  (01.07.15 22:31:10 ~ 22:34:22)
:D deneyeyim belki nakit diye indirir onu. hem pazarlık da yapmış olup hevesimi alırım ahah

  • april12th  (01.07.15 23:29:03)
Nasıl bir spor salonu orası öyle. Dışarıda kat kat daha ucuz salonlar var. Gayette kaliteli.

  • six packsiz  (02.07.15 00:46:02)
onlar bana çok uzak.

  • april12th  (02.07.15 02:49:40)
Cidden yok gidebileceğim başka bir yer diyorsan kesinlikle pazarlık yap. Ben o dediklerinin kralını yapan yerlerden yıllık 850-900 fiyat aldım. 2 ay da bedava verelim dediler 14 ay.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (02.07.15 02:52:55)
6 aya 800 diyip 325 demişse iyi açmış aslında. git de 6 aya 675 almmışsınız 250 veririm.

  • Mcfly  (02.07.15 02:53:05)
6 aylık fiyatı zaten pazarlıksız hali. Çok istemiş. Ama senin de ileride adama tekrar müşteri olarak dönme ihtimalin olmadığı için pazarlık gücün düşüyor. 300 teklif et neferkitty'nin dediği gibi.

  • arnold schwarzeneger  (02.07.15 08:44:47)