Basit rakı mezeleri

Canım çok rakı istedi.

Bi küçük alıcam. Yanına beyaz peynir, salam, kavun.

Başka ne olsun? basit olsun ama 15 dkda hazırlayım.

-----

tavsiyeler için teşekkürler, yaptım bir şeyler :)

i.imgur.com

yumurta, üstüne zeytinyağ ve kekik pul biber

  • prompter  (01.07.15 17:40:50)
Pilaki

  • mrtkbl  (01.07.15 17:42:27)
yoğurt al üstüne zeytinyağı ve kekik.

  • teknikekip  (01.07.15 17:48:15)
ben sadece zeytinyağı ve kekik demek için gelmiştim eppeği bana bana güzel olur

  • jedilance  (01.07.15 17:48:58)
bence salam yerine küçük sosis kızart üç beş

  • shotgunwoman  (01.07.15 17:54:18)
amerikann salata malzeme varsa. yoksa rakıyla birlikte al. patlıcan salatası da olur, humus da olur

  • sutlu nescafe  (01.07.15 17:56:01)
konserve közlenmiş kırmızı biberler var. ondan al. beyaz peynir kıyılmış dereotu kırılmış ceviz kimyon pul biber çatalla eze eze iç hazırla. bunu közlenmiş kırmızı biber eğer bütün halde ise bu peynirli harcı içine doldur sonra halka halka dilimle. bütün halde değilse de biberin içine bundan koyup sar sigara böreği sarar gibi. bi de közlenmiş patlıcan al yine konserve. süzme yoğurt zeytinyağı azcık birazcık da tahin ekle iyice karıştır. yeşil elma da rakı ile efsane gidiyo ya..

  • shotgunwoman  (01.07.15 18:00:23 ~ 18:01:20)
* patlıcan közle, kabuğunu soy, tereyağ da koy bi dilim erisin, 15 dk dolmadıysa kaşar da rendele..

* konserve nohut al, blender ile ez, limon suyu ve tahin ekle biraz. zeytinyağı, sarımsak ve kimyon da ekle. biraz daha karıştır, kırmızı biber ve zeytinyağı ekleyerek, (bu kadar harcama yaptık, battı balık yan gider diye düşünürsen) birkaç dilim de pastırma ekleyerek humus yapabilirsin.

not: iki tarif birden yarım saatini alır ama..
  • reso aga  (01.07.15 18:05:48)
aa pastırma al yufka da al domates biber kaşar pastırma ile üçgen börek yapar kızartırsın. lan ne meraklıymışım rakı sofrası hazırlamaya. 3. cevabı giriyom ;_;

  • shotgunwoman  (01.07.15 18:08:50)
cacıki. cacığı rendele süzme yoğurtla karıştırın.
bime git bir sürü meze var, seç beğen al.

edit: salatalığı olacak o :DDD
  • kuzey li  (01.07.15 18:09:34 ~ 18:12:04)
valla benim de canım istedi.. az önce de mercimek çorbası başlığına yazdım asdsd acıktım galiba ben o_0

  • reso aga  (01.07.15 18:10:25)
kanka kavunu peyniri boşver. hazırlamayı da geç. migros'ta çok güzel açık mezeler oluyor. allah seni kahretmesin nasıl canım çekti ya.

domates soslu uskumru pilaki de al. rendelenmiş havuç kızartıp üstüne sarımsaklı yoğurt koy. aman aman :(

ya daha fazla sayamayacağım...
  • m murphy  (01.07.15 18:52:35)
süzme yoğurt al. içine kuru nane. has zeytinyağı. az biraz pul biber. varsa bir avuç dereotu.

haydarin ellerinden öper. bir duble de benim için iç.
  • mermize  (01.07.15 18:57:18)
tavsiyeler için teşekkürler, yaptım bir şeyler :)

i.imgur.com
  • yatagants  (01.07.15 18:58:46)
bugün ben de oruçsuzum. canımı çektirdin başkan! gidip alıyorum, şeytanım oldun :)

  • mermize  (01.07.15 19:03:52)