Baklava Istanbulda nerede yenir?

Yillardir haberlerde cikar, yok iyi baklama söyle olur böyle olur diye. Is baklavanin icine bezelye koyulmasina kadar gider.

Peki Istanbulda nerde has baklava yiyipte iyi baklava bu diye referenz olarak kullaniriz?

karaköy güllüoğlu benim hayatımda yediğim en iyi baklavaydı. ama ilk gittiğimde öyleydi, yaklaşık 6 ay sonra tekrar gittiğimde ilk seferki kadar sevmemiştim. ilki sıcak ve çok tazeydi.

  • prodeq  (01.07.15 11:57:05)
köşkeroğlu. karaköy'deki güllüoğlu'na konum olarak yakın.

  • zgrydn  (01.07.15 11:57:52)
Diyar Burma'da ye, güllüoğlu'ndan iyi.

  • Lola90  (01.07.15 11:58:09)
valla biz geçenlerde bu taksim'de bi mekana gittik. hafız mustafa sanırım ya da ona benzer bişey. meydandan cihangir'e inerken bu bambilerin falan karşısında rahatça görülüyor.

ilk girdiğimizde pahalı bir yerdir diye korktuk açıkçası ama fiyat gayet makul geldi hesap gelince. biz herşeyden biraz tattık, fıstıklı baklavası ve antep sarması bi de şu içinde antep fıstığı olan rulo şeklindeki kadayıfı çok güzeldi benim açımdan.

mekan daha da güzeldı, tam turiste hitap edecek düzeyde. osmanlı mosmanlı figürler falan.

fiyat da vereyim. iki tane o antepli rulo, bir tane fıstıklı baklava bir tane cevizli baklava bir tane de çiftli antep sarma olan tabak 23 lira mı ne tuttu.

hani başka yerde yemedim istanbul'da hiç. o yüzden benim verebileceğim tavsiye sadece bu. ama güzel yerdi. lezzetliydi yani.
  • harrage  (01.07.15 12:15:16)
emiroğulları var o da iyi.

  • Mcfly  (01.07.15 12:16:48)
lokasyon problem degilse, pendik - gaziburma ...

  • hik mik  (01.07.15 12:17:46)
şuranın baklavası diğerinden daha iyi diyenlere uyuz oluyorum. sormazlar mı adama neye göre kime göre diye.

özellikle baklavada damak tadı önemli. birininki sana çok ağır gelirken aynı baklava bir diğerine çok lezzetli gelir.

ancak "karaköy güllüoğlu" hem kullandığı malzemelerle hem kıvamıyla genelin damak tadına uygun ürünler üretiyor. ben de tavsiye ederim.

köşkeroğlunun baklavaları ise diğerine göre biraz daha ağır geliyor bana ama belki siz seversiniz.

not: yılda en az 2-3 sefer hem "karaköy güllüoğlu" hem de köşkeroğlu baklavalarını bin küsür km uzaktan getirten biriyim.
  • yemrem  (01.07.15 12:21:30)
ozel kare baklava denen versiyon icin pendik gaziburma benim en begendigim yerdi.
sutlu nuriye icin gulluoglu'nu oneririm.

Damak zevki olarak aşırı şerbetli olanları sevmem. Tereyağı yoğun fıstık bol ve ince çekilmiş versiyonları tercih ederim.
  • mononoke  (01.07.15 12:42:15)
pendik gaziburma. güllüoğluna on basar.

  • instant crush  (01.07.15 12:54:51)
Pendik Gaziburma ve diğerleri diye ayrılabilir baklava.

  • enkolaykullaniciadi  (01.07.15 12:55:29)
Pendike hiç gitmedim ama çok merak ettim. Şindiye kadar yediğim en iyi karaköy güllüoğlu.

  • phoenixboy  (01.07.15 13:06:40)
kastamonu'ya git kardeş. canoglu adında bir pastane vardır orada. herkes gösterir. sonrasında bülbül yuvası isteyeceksin. dünyanın en baklavası bu diyeceksin. kısa bi hesap yaparsak. uçakla kastamonuya gidip gelmek 150 liraya felan malolur. baklavonun kilosuda bi 40 lira felandır, yanında çaydı yemekti felan derken sana 250-300 liraya 1 gece konaklamaya maliyeti olur. ha buna değer mi, bana sorarsan kefilim değer. dediğim gibi sana maliyeti 300 lira olur en fazla.

  • 2006  (01.07.15 13:12:04)
emiroğulları +1

  • sannora  (01.07.15 13:24:55)
kimse yazmamış ben yazayım gaziburma :) diyar burma da iyidir. öyle underground baklavacı yok zaten.

  • mattiadestro  (01.07.15 13:29:06)
bostancı mugab

  • 65 derece  (01.07.15 13:45:59)
ben kağıthanedeki gülllüoğlunun üretim yerinden alıyordum. karaköyde de yedim kağıthane de yediğim daha güzel geldi bana.

  • ergenpezeveng  (01.07.15 14:43:39)
Kesinlikle Karaköy güllüoğlu

  • sen nerdeydin simdiye kadar  (01.07.15 14:59:32)
kesinlikle emiroglu, odun atesinde yapiyorlar 10 numara

  • oscar  (01.07.15 21:06:56)
kesinlikle ama kesinlikle karaköy güllüoğlu

  • burayanickgelcek  (01.07.15 21:26:28)