nlp?

bu nlp adlı program a benim arkadaşım gitmiş işte anlattı felan çok güzel diye bende nedir ne değildir diye sormak istiyorum nasıl bir şeydir?
Not:hocası alişan kapalıkaya mış

kişisel gelişim ile ilgili konferanslar, programlar, kitaplar vs. daha kapsamlı olarak internette bilgiler mevcut. bunun kendi teknikler vardır nlp teknikleri adı altında sanırım telkin tarzı şeyler (bkz: neuro linguistic programming)

  • escritor  (15.09.09 01:00:20 ~ 01:02:33)
birkaç uygulamasını okumuştum nlp'nin. genel olarak neuroscience, linguistik, psikoloji gibi birçok disiplinin bulgularını kullanılabilir ve pazarlanabilir hale getirmekten ibaret bir mantığı var.
Benim gördüğüm uygulamalardan biri şuydu. "karşınızdakinin yalan söylediğini anlamak için gözlerine bakın, sağa bakarsa yalan sola bakarsa doğru söylüyo" falan gibi birşey yazmışlar. .beynin sağ lobu ve sol lobu arasında hala tam olarak yerine oturtulmamış bir asimetri var, bu uzun süredir bilinen birşey. ama bu çıkarımı yapana kadar da asimetri dışında bir sürü faktörü hesaba katmak lazım o kadar da kolay değil yani.

hiç tavsiye etmem kısaca.
  • hayali arkadaş  (15.09.09 02:11:20)
öss için mesela hızlı okuma çabuk kavrama gibi ayrıca sağ lobu ve sol lobu aynı anda kullanabilme(çok mu şey istedim acaba ?)

  • paintov  (15.09.09 03:13:01 ~ 03:20:55)
para tuzağı.

  • vecihi  (15.09.09 10:58:29)