Arnavutluk hakkında

Merhaba,

Temmuz sonuna doğru kız arkadaşımla 3 gün tiran 3 gün durres olmak üzere 6 günlük arnavutluk tatiline gideceğiz, okuduğum yorumlara göre iyi mi ettik kötü mü ettik bilemedim. Nasıl bir yerdir, nerede gezilir, ne yenir ne içilir?

Bence güzel bir ülke ama abartılı bir güzellik beklemeyin. Durres'i tam hatırlamıyorum ama biz gitmeden önce Youtube'da şehirleri aratmıştım ve mesela denize girilebilen bir şehrin sahilinin o kadar da iyi olmadığını görüp vazgeçmiştik.

Arnavutluk İtalya'dan oldukça göç almıi bir yer, o yüzden harika pizza ve makarnalar yemeye hazır olun :)

Gezilecek yerleri gitmeden önce araştırırsanız problem yaşamazsınız. Kötü etmediniz bence ama tiran ve durres 3 günlük şehirler değiller. Hepsinden 1er gün arttırıp makedonya'daki ohrid'e gidin derim ben ;)
  • rivulet  (30.06.15 08:16:41)
iş için gittim sadece, tatlı bir ülke, tatil için gitmezdim, öyle 6 günlük bir yer değil.

  • tiny penny  (30.06.15 08:35:42)
3 gün tiran gerekli değil. Sahil kısmında üç kuruşa 5 yıldız otelde kalabilirsiniz, deniz tatili yapın güzelce.

  • whoosie  (30.06.15 09:05:41)
Arnavutlar Avrupa'nın kekoları olarak bilinir ona göre :)

Yerinizde olsam üstteki arkadaşın dediği gibi denize yönelirim. Hatta yukarı Karadağ'a doğru çıkarım
  • turkuaz  (30.06.15 09:28:30)
arnavutluk bence çok güzel bir ülke ama 3'er gün durres ve tiran'a ayırmayın sıkılırsınız. mesela berat ve shkoder var her ikisi de çok güzel şehirler. özellikle berat'ı mutlaka görmelisiniz. araba kiralayıp dolaşın derim. ben 3 günde bu 4 şehri gezmiştim. biraz daha vaktim olsaydı ulusal parklarına gidecektim.

dikakt edeceğiniz şey trafiği, erkekleri fazlaca kıro. trafik kuralı falan beklemeyin. dünya'da gördüğüm en kötü sürücüler ve de trafik burdaydı. yemekleri lezzetli. balık ve et yiyin bol bol :)
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (30.06.15 09:43:41)