mideden bağırsaklara sıvı akışı

suyu içtiğimizde, midede asit ile karışıyor, oradan bağırsaklara geçiyor. asit nasıl bağırsaklara akmıyor? yemek yerken su veya genel olarak sıvı içersek mide asidini seyreltip sindirimin verimsizleşmesine sebep olmaz mıyız?
aynı şekilde yemek yerken de aside bulanıyor ve topluca bağırsağa geçiyorlar, bu aside ne oluyor?

mideden kimus yani besin içeriği vs barsağa döküldüğü an pankreastan hormon salınımı gerçekleşiyor ve bağırsağa tamponlayıcı bikarbanot içerikli sıvı dökülerek asidik içerik bazik içerikle tamponlanıyor.

google'da ''sindirim sistemi'' diye arttığınızda pdflerde her türlü detayı bulabilirsiniz.
  • neferkitty  (29.06.15 20:46:51 ~ 20:51:11)
ben de duodenum ulseri oldu, herhalde bir sebebi de ne zaman midem yansa deliler gibi su icerek bu yangini sondurmye calismam oldu, ilac icmek yerine, yani midemdeki asiri salinan asidi oldugu gibi barsaga yollamisim galiba.

  • mavicorap  (29.06.15 21:27:54)