Tahlillerim nasil? Hasimoto ve kansizlik

Halsizlik, bas donmemsi hisler ve usg.de gorulen hasimoto icin gitmistim, tsh en son 3.70 falandi simdi asmis siniri. Hemoglobin de normal ama depolar dusuk anladigim kadariyla, depo dusuk olunca da halsizlik yapar mi?
Bi de bu tsh.in tedavisini 1 ay falan bekletsem sikinti olur mu? Sehirdisindayim doktor sansim yok pek, ama bastan ilac kullanmak iyi derseniz gideyim doktora.
Simdiden tisikkirlir:)

bence bir eczaneye sorabilirsin en başta. sonrasında madem tahlil yaptıracak duruma geldin, kısa süre içinde doktora görünmekte fayda var.

  • EasyTiger  (29.06.15 20:25:22)
demir eksikliği var. ilaç verirler muhtemelen. bunun yanında;
et ye özellikle kırmızı et, tavuk da olur. bol bol et ve çiğ yeşil sebze ye. semizotu roka gibi. ama bunları yerken yanında süt yoğurt ayran peynir çay kahve tüketme. önce ve sonrasındaki 1 saat boyunca bunları yeme. yumurta filan da ye. mümkünse c vitamini al etle beraber. mesela et salata portakal suyu çok ideal bi öğün. ilaç da verebilirler.

tsh ın yanında t3 t4 de baksalarmış keşke.

EDİT: aha görmemişim diğer küçük fotoyu. t3 t4 de bakmışlar. evet hipotiroidi var ona ilaç verebilirler takip de edebilirler. doktorunun değerlendirmesi lazım. kilonu diğer durumlarını vs
  • shotgunwoman  (29.06.15 20:28:39 ~ 30.06.15 03:22:34)