Otobüsle kedi

Otobüsle kedi yolculuğu nasıl oluyor? Bagajda mı gidecek? :(

Yol 8 saat.

götürme

  • hebanon  (29.06.15 16:48:33)
Bir ay yokum ve kediye bakacak kimse yok :(

  • old possum  (29.06.15 16:49:33)
yapma. evin nerede? 2 günde bir gelip bakacak bir arkadaşın da mı yo?k?
kediyi azıcık sevse, mamasını suyunu tazelese yeter.

para durumun nasıl? 2 günde bir gelip bakacak bi veteriner teknikeri falan bulsan??
  • whatyougetiswhatyoudid  (29.06.15 16:54:22)
yanına alabiliyorsun ama kutusunda olacak ve macun gibi bir sakinleştirici var, veterinerden alabilirsin, ondan yedirmek gerekiyor. kimseyi rahatsız etmeyecek olsa da yedir bence çünkü yolculuktan mideleri bulanıyor, macun ile biraz daha rahat uyuyorlar.
yalnız otobüs firmalarını arayıp teyit et çünkü bazısı bagaja koymak istiyor, bazısı da hiç kabul etmiyor.

  • tiny penny  (29.06.15 16:54:56)
Aslında gideceği yerde mutlu olacağına eminim, kocaman bir bahçede oynayabilecek, sinekler, kuşlar, arılar. Başka kedilerle tanışıp sosyalleşebilir de.

Kapıcıya para versem, mama ve suyunu verir de evde bir ay yapayalnız bırakmaya kıyamam. Veterinerler kafeste bakıyor :(
  • old possum  (29.06.15 17:01:03)
nerede oturuyorsun? kedi nasıl bir kedi?

  • tiny penny  (29.06.15 17:10:02)
Öncelikle, kedin çok panik bir kediyse veterinerde sakinleştirici iğne yapabiliyorlar ekstrem durumlar için.
benim kedim MAvi ile ilk yolculuğumuzda yapılmıştı fakat hayvan bana ne oluyor deyip daha da panikliyor.
Yani yapmaya da bilirsin, sana kalmış, kediye kalmış.
Evet bagaja koyacaklar, aşı defterini yani karnesini de yanında götür. Bazen kuduz aşılarına bakıyorlar.
KEdiye alerjisi olan yolcu veya korkan yolcu ihtimaline karşın bagaja koyuyorlar. Hayvan da orada uyyuor. Br şey olmaz merak etme, açlık susuzluğa dayanıyor onlar. En fazla çişini yapar ama genelde kediler yattığı yere pişslemiyor.
Ben yaklaşık 8-10 kez bir kedi ve iki kedi ile seyahat ettim otobüste, bir sorun yaşamadım.
BAgajın klima üfleyen yerine koymasınlar, üstüne bir şey konmasın. Hatta uzun yolda muavinlerin uyuduğu yerler var, oraya koyuyorlar bazen.
Hava sirkülasyonunun olduğu, nefes alabileceği, egzoz dumanından zehirlenmeyeceği, sıcaktan bayılmayacağı bir yere koyacaklar. Muavinler bilir bunu, birçok durumla karşılaşıyorlar.
şoföre ve muavine iyi davranırsan onlar da sana ve kediye iyi davranırlar.
Hatta otobüse binmeden önce onları bilgilendir, güler yüzlü olursan sorun çıakrmazlar :)
Bi de molada kediye su ver istersen diyeceğim ama kaçabilir de gürültüden korkup, yine kedini en iyi sen tanıyorsun.
Benimkiler uyuyorlar yolculukta, hiç sesleri çıkmıyor. Alıştılar.
İlk yolculukta baya korkmuştuk tabi de sonradan hepimiz alıştık.
Kolaylıklar dilerim.

edit: arı varsa dikkat gittiğiniz yerde :D Kedi ve köpekler için arılar tehlikeli :/ Aman diyim, dudak ve pati sokması vs. komplikasyona sebeo olabiliyor alerjisi de varsa.
  • aithra  (29.06.15 17:12:11 ~ 17:15:02)
Bence de kediyi otobüste götürmeyin. Veterinerin yaptığı ilaçlarla da bazen uyuyamayabiliyor, yolculuk boyunca size rahat vermeyebilir. Hele bir de miyavlarsa sürekli yolculardan kıl tipler denk gelirse birleşip sizi indirmeye kadar gider iş, boşu boşuna stres. Pegasus'un uygun fiyatlı uçuşları oluyor, biraz para bulabilir misiniz ona bakın bence. Ya da blablacar, yolyola gibi platformlar var, yolculuk yapanlar arabalarına birilerini arıyorlar. Genelde istedikleri fiyatlar otobüs fiyatları civarında ya da daha az oluyor. En kötü oradan birileriyle iletişime geçip onu deneyebilirsiniz. Araba da önermem aslında ama en son çare ve farklı alternatif olsun diye yazmak istedim.

  • pokepoke  (29.06.15 19:32:48)
Neyse bir çözüm buldum arkadaşlar, bir arkadaşımı da annemlerin yazlığa davet ettim. Onun arabasıyla gideceğiz.

Kedim sinirli bir kedi, otobüste travma geçirebilir. İlk yolculuğu olacak, 10 aylık kendisi.
  • old possum  (30.06.15 10:04:56)