Duyurumun IK cıları koş koş koş!

Şimdi yeni işe girişte başvuru yaptığımız firma bizim sgk hizmet dökümümüzü alabiliyor mu?
Yani önceki işlere giriş çıkış tarihlerini görebilir mi?

Eskiden bildiğim kadarıyla TC kimlik no su ile görebiliyordu firmalar,şimdi e-devlet şifresiyle ancak görülebiliyor diye biliyorum..

onu de nereden biliyorum, geçen vize için sgk hizmet dökümü gerekti, ik diğer belgeleri hazırladı bunu da siz e-devlet şifresiyle alabiliyorsunuz dedi.

yine de emin olmak istedim aynı zamanda hala firmalara tc kimlik no ile açık mı sistem diye?

bir arkadaşa lazım da :)

Elbette görürler

  • whatyougetiswhatyoudid  (28.06.15 22:38:12)
evet,görüyoruz :)

göremiyorsunuz diyen arkadaşlar ikcı değil normal personel sanırım. işveren girişi diye birşey mevcut.
  • Absinthe75c  (28.06.15 22:50:12 ~ 22:59:52)
hayır birkaç aydır göremiyorsunuz.

bakınız: www.sgk.gov.tr

görüyoruz diyen nereden görüyor acaba?
  • kibritsuyu  (28.06.15 22:56:05)
ben de kibritsuyunun dediği gibi artık görülemiyor diye biliyorum şu son bikaç aydır. gören nereden görüyor hakkaten, ayrı bir firma girişi vs mi var ki?

benim bildiğim artık e devlet şifresiyle girilebildiği için, onun yerine "çalışma belgesi" istiyor musunuz peki, son iş yerinde hangi tarihler arasında çalışıldığı ile ilgili? benden bu zamana kadar istenmedi de, artık görülemiyor diye kesin belge isteme olayına geçildi mi ki acep?
  • su olsam ates olsam  (28.06.15 23:10:24)
ayrı bir firma girişi yok. yani e-bildirge girişi var ama oradan her firma kendi giriş çıkışını görebilir. kendi çalışanı bile olsa çalışanın geçmişini göremez.

birkaç ay önce verdiğim link açıktı, sadece tc kimlik değil, nüfus cüzdanı bilgileri (doğum yılı, cilt no) ile hizmet dökümü görülebiliyordu.

önce site hata vermeye başladı, sorgulama yapınca "sistemde bir hata oldu sonra deneyin" demeye başladı, sonra komple kapandı.

göremeyen kişi normal personel değil, mali müşavir. bütün mükelleflerinin işe giriş çıkışlarını yapan kişi.

görüyorum diyen kişi işvren şifresi ile girilen e-bildirge sisteminden bahsediyor sanırım ama dediğim gibi oradan kendi personeliniz bile olsa personelin geçmişini göremiyorsunuz.
  • kibritsuyu  (28.06.15 23:17:46 ~ 23:19:42)
peki "çalışma belgesi" hakkında fikri olan? her iş yerine girişte veriyor musunuz bunu mesela? istanbul için, yarı kurumsal firmalar için sormuş olayım..

  • su olsam ates olsam  (29.06.15 00:09:24)