Baklavayı Nasıl Yiyorsunuz?

1) üst kısım > alt kısım

2) alt kısım > üst kısım

3) komple

4) diğer

alti damaga gelecek aga

  • brkylmz  (28.06.15 13:11:34)
Çatalla önce ikiye bölüyorum. Sonra bölünmüş parçasını yanlamasına ağzıma atıyorum sanırım. Yani yan taraflardaki katmanlı tabakası damağa denk gelecek şekilde :D

  • pandispanya  (28.06.15 13:14:09)
Elime alıp ters çeviririm ve komple ağzıma tıkarım. Hiçbir zaman çatalla yemem, yanında çay vb. içmem.

  • Lethe  (28.06.15 13:19:44)
komple

  • sutlu nescafe  (28.06.15 13:22:23)
viral mi bu? ehe.

üst kısım çıkarsa kalbim kırılıyo :( mümkün mertebe komble.
  • groovettyn  (28.06.15 13:23:06)
Genelde Elle altı damağıma gelcek

  • widee  (28.06.15 13:23:43)
baklavanın kalitesine ve cinsine bağlı. kuru baklavaysa bütün halinde elime alır alt kısmı üst damağıma gelecek şekilde yerim.

kalitesiz dandirik çok şerbetli baklavaysa altını çatalla ayırıyorum ki zaten kalıp gibi düşüyor üstünü, fıstıklı ve daha kuru olan kısmı yiyorum. üstü fıstık altı diyabet gibi geliyor onların :(
  • nickimin hakkini veremedim  (28.06.15 13:27:52)
4) diger

Yemiyorum. Zararli.
  • halitkin  (28.06.15 13:33:53)
halitkin +1

zararlı olmasını da geçtim, şerbetin tadı çok ağır geliyor, tercih etmiyorum. ama yiyeceksem de önce üstünü komple ağzıma atarım, sonra da altını parçalara bölerek yerim. komple ağza atılacak gibi değil ya. sütlü tatlıların gadasını alayım.
  • knight of cydonia  (28.06.15 13:42:05)

  • sensible soccer  (28.06.15 13:43:09)
Önce üst, sonra alt kısım. Alt kısmın daha kıymetli olduğunu düşündüğüm için onu da ikiye bölüyorum dilimin boyutu büyükse :)

  • sevgikusunkanadinda  (28.06.15 13:46:28)
baklava dilimini tek parça halinde altı üst damağa gelecek şekilde ağzıma atıyorum.
ayrıca bir dilim baklavayı ikiye bölen arkadaşlara da teessüf ederim.

  • battal gemalmaz  (28.06.15 13:54:34)

  • shotgunwoman  (28.06.15 13:59:03)
kompleyle diğer arası oluyor.

mdc +1: ikiye bölüp gömüyorum.
  • whimsical  (28.06.15 14:04:28)
Kaliteye göre değişiyor.

Küçükken önce üst kısımları yeyip alt kısımları(tabanları) biriktiriyordum. Sonra biriktirdiğim tabanları üstüste koyup tek dilimmiş gibi yiyordum. Çok güzel oluyor. Kötü yanı, bu tada ulaşmak için 4-5 baklava yemen gerekiyor. Annem sağolsun, yardımcı oluyordu kendi yemeyim.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (28.06.15 14:12:55)
çatalı tepesinde vahşice saplıyor ve ağır ağır kaldırıyorum bir parça düşecekse eğer, can çekiştiğini görmek istiyorum. altı canını teslim etsin ya da etmesin, kalan sağlar bizimdir diyerek götürüyorum ağzıma. geriye kalanı da ağzımdaki bittikten sonra alıyorum. sonra diğer baklavalara geçiriyorum. i am a simple man. i see baklava, i eat it.

  • der meister  (30.06.15 00:48:04)