Programlama ile ilgili (Ruby)

selamlar

internette çok güzel bir site buldum ve Ruby öğrenmeye başladım. henüz online kursun %20'si bitti ancak kodlar vs çok kolay geliyor eskiden ünide fortran öğretmişlerdi kod isimleri hiç aklımda kalmıyordu ancak bunda gayet basit şimdilik.

sormak istediğim şey ise: aynı site üzerinde C+ eğitimleri falan da var ancak ben Ruby en kazandıran diye buna sardım sdfs amacım programcı falan olmak değil makine mühendisiyim ve bazı iş ilanlarında programlamanın artı olacağı yazıyor. şimdi ben bu Ruby'yi öğrensem bana katkı sağlar mı yoksa C+ daha iyidir daha geçerlidir zaten adamların istediği de odur Ruby'yi çok fazla kişi kullanmıyodur mu dersiniz_?

tam bilmiyorum ama makine mühendisiyseniz sanırım mikroişlemci falan programlamanız gerekiyodur. bu yüzden C falan daha uygun gibi.

  • ghilleinthemist  (27.06.15 19:37:27)
hangi alanda programlama yapmak istedigine bagli. webde kullaniliyo ruby.
ama sirf bu yuzden ruby kursunu birakip baska bisiye baslama bence. programlama pattern'larini falan ogren ne kaybedersin. sonra c ogrenmeye basladiginda kolaylik yasarsin. madem keyif aliyosun devam et yani ^^

  • hjarteblod  (27.06.15 19:49:15 ~ 19:49:24)
açıkcası programlamaya karşı baya mesafeliydim ancak bu ruby baya sardı ^^ iş ilanlarındaki talep genelde mantığı bilmen yönünde dolayısıyla elbet bi yerden bi fayda sağlar diye düşündüm

  • KidLazer  (27.06.15 19:53:36)