bitirme projesi [akıllı şebekeler hakkında]

elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde elektrik alanında 4. sınıf olacağım seneye dolayısıyla. bitirme projesi ve tezi var.

iş hayatımda orta ve yüksek gerilimde çalışmayı düşündüğümden bununla ilgili bir proje yapmak istiyorum. hocama danıştım akıllı şebeke sonuç itibariyle akıllı şebeke üzerine çalışmak istiyorum.

bununla ilgili çalışmaları nereden nasıl inceleyebilirim?
bunun üstüne çalışan veya bilgisi olan bir arkadaş var mı?
spesifik olarak bak "şu konuyla ilgilen daha iyi" gibi önerileri olan var mı?

bu konuda bana yardımcı olabilecek herhangi bir link, veri, görüş çok iyi olacaktır.

teşekkürler

Konuyu bilmiyorum ama genel birtakım öneriler verebilirim.

-Üniversitenin kütüphanesinin sitesinden bilimsel veritabanlarına bağlanarak konu ile ilgili makaleler aratabilirsin. Konuları bilmediğim için örnek olarak şöyle bir şey attım.
www.sciencedirect.com
-Google Scholar'da benzer şekilde aramalar yapabilirsin.
-YÖK-Tez diye bir site var, oradan konu ile ilgili Türkiye'de yapılmış yüksek lisans ve doktora tezlerini indirebilirsin.
tez.yok.gov.tr
  • aychovsky  (26.06.15 17:16:52)
konu: akıllı şebekeler fakat "onun yerine bunun üstüne çalış çünkü..." şeklinde bir mantıklı öneri de faydalı olacaktır benim için tıpkı gönderdiğin linklerin işime yarayacağı gibi. teşekkürler :)

  • seksli harf  (26.06.15 17:45:42)
projeye başladıktan sonra haftalık toplantı ve raporlar konusunda haklısın.

fakat danışman hoca atandı. kendisine tanıştığımda bana yol gösterdi. fakat yüzyüze konuşamıyoruz şu an mailden ne kadar yardımcı olabilecekse artık. şu an birazını halletmek istiyorum işin. zira yanlış bilmiyorsa eylül'de tübitak başvuruları olacak. en azından ne yapacağıma karar vereyim diyorum.

değerlendirme kısmında da jüri karşısına çıkıp sunum yapılıyor, çalışması falan gerekli. daha sonra sergi vs oluyor bahar dönemi sonunda.
  • seksli harf  (27.06.15 02:00:06)