Sitemde müşterinin kredi kartı bilgilerini saklasam?

Sevgili duyuru;
Verdiğim hizmet karşılığı, musterinin onayı ile kredi kartından otomatik parayı tahsil etmek istiyorum. Ay sonunda bakiye neyse, sistem karttan çeksin. Bunun icin kart bilgilerini sitemde saklamamin sakıncası var mı?
Tahsilat için paypal sistemini kullanmayı düşünüyor webmaster arkadaşım.

Tesekkurler

bildigim kadariyla paypal'de kredi karti bilgilerini zaten alamiyorsun. sadece kendi hesabina kredi transferi yapildigina dair onay bilgilerini aliyorsun ki o da kredi karti bilgilerini icermiyor.

implementing paypal on website diye arat, gorursun.
www.paypal.com
developer.paypal.com
  • goo.gl  (26.06.15 05:54:17)
paypal ın düzenli ödemeler için yöntemleri var onu kullan. kart bilgilerini saklama.

anahtar cümle : 'PayPal Subscriptions and Recurring Payments'
  • Sir Anthony Hopkins  (26.06.15 08:27:59)
pci dss standartlarını sağlaman lazım.

  • inheritance  (26.06.15 09:37:20)
27001 ve PCI'ye göre yasak. gene de belli şartlarda, belirli kişilerin ulaşabileceği şekilde db'de kriptolu bi şekilde tutulabiliyor.

  • widee  (26.06.15 10:28:51)
Ihtiyacin olan "Paypal recurring payment" teknik detaylari burada developer.paypal.com

Eger paypal ihtiyacin görmezse Paymill www.paymill.com

Kredi karti bilgilerini saklamak yasak, güvenli degil, cok maliyetli. Bunun icin bu hizmeti yapan profesyonel firmalari kullanmak gerekli paypal, paymill ya da benzer bir türk sirketi. Milyonlarca kullanicin yoksa bu isi (kart numaralarini sifrelenmesi, korunmasi) gereginden cok maliyetli olur.
  • emrahday  (26.06.15 10:51:36)