[]

bilgisayar ekranına güneş vurması sorunsalı

iyi geceler millet,

acayip bir sorunum var.

işyerinde odamı değiştirdiler, 3 metreye 4 metre devasa bir camın önünde oturuyorum.

sabah 9'dan akşam 6'ya bu camdan vuran güneş ışığı direkt ekrana vuruyor,
sırtım cama dönük oturuyorum yani güneş tam arkamda...

ekrana bakamıyorum bile ve yerimin değişmesi söz konusu değil.

bütün gün yarasa gibi dolaşıyorum ortalarda...

bir fikri olan var mı ekrandaki parlama ve yansımayı nasıl durdurabilirim yada azaltabilirim.

çok teşekkürler.

 
güneşi engelleyen bir stor perde, vs. başka çözümü yok. mat ekran kullan diyeceğim o da bir yere kadar, direkt güneş ışığına karşı etkisiz.

senin durumundaydım ben de. perde direkt çözüm.
  • fiorentina  (25.06.15 23:00:26) 
pencerenin önünü kapatmak mümkün değil, ekrana bir şeyler yapmam gerekiyor.


  • Çuvaldızı  (25.06.15 23:04:32) 
Ekranın parlaklığını maksimuma getirmek, ekranın pencereye göre açısını değiştirmek dışında yapabileceğin tek şey ışığı kesmek.


  • ay nov kung fu  (25.06.15 23:15:52) 
cama film yaptırın kesin çözüm.


  • zikardo  (26.06.15 11:44:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.