bisiklet önerisi..

bisikletten çok fazla anladığım söylenemez. 2 model arasında kaldım diyebilirim.
fiyattan bağımsız olarak aşağıdakileri teknik özellikleri bakımından değerlendirir misiniz?

everestcycles.ie
www.halfords.ie

Hidrolik disk falan salla freni. Ki mekanikmiş daha sıkıntı...

Hafif olsun. Ağırlık yazmıyor...

Şehir içi kullanacaksan amortisör gereksiz yorar.

Tekerleri de daha ince olsun şehir içinde kullanacaksan. Kullanım amacına göre daha farklı önerilerde de bulunabilirim.
  • scent of a pastrami  (24.06.15 23:01:29)
Aslında en önemli şeyi anlamışım, kullanım amacı;

- Genellikle yolda kullanacağım, maksimum 50-70km yol yaparım 1 günde.
- Yol bisikleti istemiyorum, mtb kullanıcısıyım ancak yolda mtb kullanmak çok mantıklı değil, bu yüzden hybrid seçtim.
- Ancak, amortisörün özellikle çukurlu-tümsekli yollarda işe yarayacağını düşünüyorum. Tekerlekler konusunda da hiç bir bilgim yok.
  • ekyil  (24.06.15 23:07:57)
net olarak sabit maşa ve v fren hibrit bir bisiklet almalısın. yolda kullanacağını söylüyorsun, dolayısıyla eğer ön amortisörü olan bir bisiklet alırsan o amortisörün sürekli kilitleyerek kapalı konumda kullanacağına emin olabilirsin. yolda amortisör büyük bir güç ve hız kaybı demek. sena rahat bir sürüş sağlayacağını düşünüyorsun ama tam tersi,amortisör asfaltta senin sadece gücünü emip hızını kesmeye yarar. disk frene zaten girmiyorum bile. direkt olarak ağırlık. hiç gerek yok. v fren her türlü ihtiyacını fazlasıyla karşılar. specialized markasının sirrus model hibrit bisikletlerine bir bak derim.

  • thracia  (25.06.15 00:15:42)