Fotodaki parlak cisim nedir

Gökyüzünde Yıldız olamayacak kadar parlak bir cisim var nedir acaba bilen var mı ?

elbette aklınıza gelmiştir ancak, uçak veya başka uçan hava aracı, dilek balonu vs.?

  • m e b  (24.06.15 22:12:59 ~ 22:13:23)
hareket etmiyorsa venüs olabilir. geçtiğimiz günlerde venüs ve jüpiter görünüyordu, 20-30 haziran arasında çıplak gözle görülebilecekti diye hatırlıyorum. arazi olmadıysa venüstür.

  • der meister  (24.06.15 22:14:48)
Biz de öyle düşündük ama Çapraz üstündekiler mesafesi yarım saattir aynı pozisyonda üstelik bir Sürü uçak geçiyor civarından o sabit

  • esmeralda  (24.06.15 22:15:16)
yıldızdır ya da gezegendir. gök olaylarına bakmak lazım.

  • nawar  (24.06.15 22:17:06)
google sky map de bısey gostermıyorsa ınsan yapımı bıseydır.

  • bryan fury  (24.06.15 22:17:48)
Telefondan yazıyorum abuk subuk bir cevap olmuş demek istedim ki evet sabit duruyor uzun süredir ve inanılmaz parlak der mestler in dediği gibi bu ancak bir gezegen olabilir :)

  • esmeralda  (24.06.15 22:20:05)
bu arada, ben de istanbul'dan gözlemlediğim kadarıyla aynı tabloyla karşı karşıyayım. dün de vardı ama ben belki uçaktır demiştim.
galiba venüs.

  • m e b  (24.06.15 22:40:50)
üstteki jupiter, altta daha parlak olan ise venüs. son bir haftadır inanılmaz yakın venüs, çok parlak duruyor. akıllı telefon var ise, sky map tarzı bir program indirip teyit edebilirsin.

  • gokriver  (24.06.15 23:21:13)