Annenizle babanız özel hayatınıza ne kadar müdahil?

Annemle babam bugün dalga geçti benimle sevgilin yok evde kaldın hehehe diye. Sizde de var mı böyle şeyler?

sıfır müdahil. asla özel hayatımdan tek kelime bahsetmedim ikisine de. hatta özellikle gizlerim onlardan. böyle bir ilişkimiz var bizim. bana evlenmeyle ilgili falan akıl vermeye kalkarlarsa da tersleneceklerini iyi bilirler, ondan girmezler o konulara.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.06.15 18:32:56)
karışmıyorlar hiç ama sevgilim olmadığı için içten içe yarım erkek olarak gördüklerine eminim. bazen laf arasında sokuyorlar bu durumu 5-6 ayda bir.

  • fransizkalanadam  (24.06.15 18:33:21)
yok.

babam bir kere sormuştu kız arkadaşın var mı diye, yok demiştim, niye yok demişti. bu kadar, pek ilgilenmiyorlar.
  • nihilist at  (24.06.15 18:34:23)
yıllardır geçiyorlar o dalgayı, hatta dalgadan çıktı, gerçek halini aldı artık. umursamıyorum.

  • devilred  (24.06.15 18:34:24)
Hic mudahil degiller.
Ama ben 18-19 yaslarindayken kizlarla ilgilenmiyor diye beni gay sanmis korkmus annem:) Bende yok oyle bir sey, kari gordummu aklim giyor dedim, rahatladi:)
Simdilerde karisma oranlari 0.
  • stavro  (24.06.15 18:36:09 ~ 18:36:41)
Çok acı bi gerçek ki her eşyam kurcalanmış eski sevgiliden gelen mektuplar Günlüklere kadar.
Yaş 24
Bir kaç hafta önce oldu.
Özel hayatım tlf um içinde artık.
  • indescribable  (24.06.15 18:37:49)
müdahiller, neden bu yaşıma kadar sevgilim olmadığını sürekli soruyorlar,
bazen laf sokuyorlar.

hatta akrabalar da evlilik ne zaman gibisinden sorular soruyor.

cidden sıkılmaya başladım bu sorulardan.
  • livaneli kadir  (24.06.15 18:39:15)
Hiç umurlarında değil ama tam anlamıyla umursamıyorlar
Tek kelime duymadım

  • cecilia  (24.06.15 18:41:37)
hiç müdahil değiller ama nadir de olsa kimse yok mu evlenmicek misin diyorlar şakayla karışık.

  • şubatsonrası  (24.06.15 18:45:31)
sıfır.

anne babanın bugün dediği şey soruyla tamamen bağımsız bu arada. müdahil olmakla dalga geçmek farklı. özel hayatın hakkında bilgi sahibi olmasıyla müdahil olması da farklı. müdahil olmak demek karışmak demek.
  • sen git ben geliyorum  (24.06.15 18:46:22)
Önceki cevabımdan sonra sebebi ne diye düşündüm de :) bizimkilerin ikisi de evlendiğinde 30 yaşındaymış tabi yıl da 2015 değil, benzeri müdahalelerin gereksizşiğinin farkındalar

  • cecilia  (24.06.15 18:48:31)
Evvelden karışıyorlardı,kendi paramı kazanmaya Başladıktan sonra hiç karışmadılar.

  • telet abi  (24.06.15 18:50:15)
sıfır diyebilirim.

babamın herhangi bir şeyle pek alakası yoktur, kız arkadaşım olup olmadığıyla falan zaten ilgilenmez. onun "doğru düzgün" anlayışına göre yaşamam yeterlidir ki "doğru düzgün yaşıyor musun?" diye de sormaz. sorduğunda "he" deyip geçerim.

annemle daha samimiyim, çoğu şeyimi paylaşırım. dolayısıyla kız arkadaşım olduğu zaman falan bilir ama o da hiçbir şeye müdahil olmaz. annem babam ayrı ve aynı zamanda dindar oldukları için sevgilimin olmaması aslında hoşlarına gidiyor, onlara göre 4-5 sene sonra falan birini bulup çat diye evlenivermem lazım ahah.

o yüzden bu konuda bi' sıkıntım yok şükür, hiç karışıp etmezler. gerçi özel hayatım da yok amk neye karışacaklar sanki.
  • der meister  (24.06.15 18:54:17 ~ 18:54:54)
Asla müdahil olmazlar. Benim verdiğim bilgi dahilinde bilgi sahibilerdir. Çevremin %90'ı erkek olduğu için (fen lisesi + mühendislik) babam yıllardır her yeni duyduğu arkadaşıma "erkek arkadaşın mı o -_-" der. Ama bu müdahil olmak değil.
Evlilik konusunda dalga geçiyorlar arada ama o da yakın çevredeki akranlarım (kuzenlerim, lise arkadaşlarım) üçer beşer evlendiği için, evlenmemi istedikleri için değil. Yaşım 25.

  • ay nov kung fu  (24.06.15 18:56:54)
hiç müdahil değiller. hiçbir zaman olmadılar. flört, nişan ve evlilik süreçlerine hiç etkileri ve katkıları olmadı. dolayısıyla müdahil de olmadılar.

  • battal gemalmaz  (24.06.15 19:33:38)