bir kürt olarak tüm karadenizli ve lazlara sormak istiyorum

yıllarca kafamı kurcalamış, bir türlü aklımdan çıkaramadığım bir şey var. bu konu beni yeyip bitiriyor. siz lazlara sormak istiyorum; beyler bu hakiki karadeniz tereyağını İstanbul Anadolu yakasında bulabileceğim bir yer var mıdır? arkadaş geçen kuşbaşı etle bi menemen yaptı, yemeğin başında oturup ağlamaya başladık. o nasıl bir kokudur, öldüm bittim. ben hayvancılığın harman olduğu yerden geldim böyle tereyağı görmedim. bi buldurun be hacılar.
bu arada türk kürt kardeş değildir yalnızca. tüm insanlar kardeştir. kimse soyundan dolayı iyi ya da kötü değildir. dünyayı sevgi ve tereyağı kurtaracak :)

edit:
@jamswety'ye teşekkürler. satıcıların numaralarını gönderdi.

OFSÜT ÜRÜNLERİ - ELİF GIDA
Yetkililer : BAHATTİN USTAOSMANOĞLU
Adres : TOPTAN SATIŞ MAĞAZASI /cumhuriyet cad büyük camii arkası OF / TRABZON
P.K. : 61830 OF / TRABZON
Telefon : 0 462 771 20 30 Faks : 0 462 771 20 30
GSM : 0 532 482 24 91
E-Posta : iletisim@ofsut.com
Şubeler : MERKEZ MAĞAZA :
ATATÜRK BULVARI NO 28 ZİRAAT BANKASI KARŞISI /DENİZBANK YANI OF / TRABZON TEL
SİPARİŞ HATTI/0552 444 44 45

internet siteleri var çok samimi ben ilk siparişimi verdim.

bir karadenizli oalrak söylüyorum şarküterilerde gerçek tereyağını bulabilmen imkansızdır.nerede bulursun laz birinin evin de :)onlarda trabzon dan ısmarlıyorlar bizim gibi.yada gittiğimizde anam 20 kilo alır getirir bir sene kullanır.
ha çok istiyorsan sana trabzon of taki satıcıların telefonunu bulurum kargolarlar.

  • jamswety  (24.06.15 16:18:58)
ay lütfen bana da mesaj atın ki bana da kargolasınlar!

neymiş ki bu tereyağını gerçek bir tereyağı yapan? hıı?
  • dessy  (24.06.15 16:20:06)
Yarı Laz olarak cevap veriyorum, burada bulman çok zor. Anca ufak manavlar, şarküteriler oluyor, onlar bazen öyle şeyleri getirtiyorlar az miktarda. Yer ismi veremeyeceğim çünkü Kadıköy'de tek öyle bildiğim yer kapandı.

"Karadeniz tereyağı" diye internette ara, bazı alışveriş sitelerinde birkaç marka bulacaksın. Aradığın onlardan biri midir bilmem.

En güzel tereyağı taze olan oluyor. Onu da ya Karadeniz'den sipariş edeceksin kargolayıp gönderecekler, ya da giden birinden rica edeceksin.
  • iamelf  (24.06.15 16:27:56)
@jamswety aynen öyle kendilerine getiriyorlar. satan olmuyor. arkadaşın anasından aldım bende ama utandım çok isteyemedim kuş kadar aldım :) srn gönder satıcıların teli yayıp zengin edelim adamları

  • semender  (24.06.15 16:27:59)
Karadenizli olarak tavsiyem karadenizli bir arkadaş edinip ondan istemektir :)
Veya denk gelirsen Trabzon, Rize, Giresun, Ordu günleri oluyor feshanede oraya getiriyorlar ama biraz daha üstüne koyuyorlar tabi. Arkadaş getirirse hem ucuz hem daha kaliteli olur.
Başlığı görünce saçma sapan parti muhabbetleri sandım olmadığını görünce rahatladım :D Bizi öyle yada böyle diye ayıranlar utansın.
  • six packsiz  (24.06.15 16:41:11)
ümraniye tepeüstünde karadeniz pidecileri getiriyomuş diye duydum. bi sorun isterseniz. efsanedir.

  • justinho26  (24.06.15 17:13:01)
ümraniye'de lider pide var, bildiğim kadarıyla onlar getiriyorlar.

  • sannora  (24.06.15 17:24:38)
izmir sınırları içerisinde bulabilecğeimiz bir yer var mı acaba diyerek dahil oldum :)

  • saat yine sabah dort  (24.06.15 17:33:43)
bazı marketlerde kebir tereyağı var ama, nasıl bilmiyorum. şöyle bir entry buldum (bkz: #45351191)

www.kebirsut.com.tr
  • inheritance  (24.06.15 17:58:04)
Trabzon'un ilçesi Vakfıkebir tereyağıyla ünlüdür ancaaaak türkiye de en çok margarin tüketilen yer de orasıymış diyorlar nedeni ise tereyağını margarinle karıştırıp kar etmek not trabzonluyum annem üç dört ayda bir getirir

  • tearif  (25.06.15 00:29:12)
hani satıcı numaralarını yollayacaktınız karadenizliler? <3 nirde??

  • dessy  (25.06.15 09:34:10)
@jamswety'ye teşekkürler. satıcıların numaralarını gönderdi.

OFSÜT ÜRÜNLERİ - ELİF GIDA
Yetkililer : BAHATTİN USTAOSMANOĞLU
Adres : TOPTAN SATIŞ MAĞAZASI /cumhuriyet cad büyük camii arkası OF / TRABZON
P.K. : 61830 OF / TRABZON
Telefon : 0 462 771 20 30 Faks : 0 462 771 20 30
GSM : 0 532 482 24 91
E-Posta : iletisim@ofsut.com
Şubeler : MERKEZ MAĞAZA :
ATATÜRK BULVARI NO 28 ZİRAAT BANKASI KARŞISI /DENİZBANK YANI OF / TRABZON TEL
SİPARİŞ HATTI/0552 444 44 45
  • semender  (25.06.15 11:50:38)
Birgün Tirebolu'da kıymalı kaşarlı pide+kola 5 lira olan bi sokak fırınından pide yemek zorunda kaldım. Korka korka "zehirlenmem umarım" diyerek ilk lokmayı aldığım pideyle aşk yaşadım resmen. Hayatımda yediğim rn güzel şeylerden biri olabilir. O günden sonra her gün en az bir öğün pide yedim orda kaldığım süre boyunca. O tereyağı resmen beni de ağlattı.

Marketlerde satılan Trabzon Tereyağ falan hep yalan. Bu bahsettiğin yerlerden alıp seversen bizimle de paylaşsana, alayım ben de :)
  • april12th  (25.06.15 15:32:07)