Oyun İçin Bilgisayar Toplama

Merhaba,

Monitör haricinde 3.500 TL bütçem var.

Öyle çok deli oyunlar da oynamam, ama uzun süre beni idare edebilecek, 2-3 sene sonra dahi medium özelliklered problem yaratmayacak bir bilgisayar arayışındayım.

İlk sorum, toplama işleminin nerede yapılacağı. İnternette bu işi yapan bir iki site buldum ancak çok pahalı gibi geliyor. Oradan topladığım bilgisayarla aynı özelliklerde laptopu neredeyse aynı fiyata getirebiliyor gibiyim. Önerebileceğiniz bir yer var mı?

İkinci sorum, esas ihtiyacım olan şey laptop, ama uzun yıllar kullanabilmek ve işyerinden verilen laptopu normal ihtiyaçlar için kullanabileceğime inandığımdan, masaüstü toplamayı düşünüyorum. Derseniz ki monster ya da msi gibi markaların 3.500 - 4.000 aralığında canavar gibi oyun oynatacak laptopları var, onlara da yönelebilirim.

3. sorum ise, bu işi yakın zamanda yapan ya da güncel donanımlarla bana ufak bir yardımda bulunup pc toplama sitelerinden yardımcı olabilecek var mıdır?

Teşekkürler.

bence mini itx kasa toplayın. google'da aratırsanız ne demek istediğimi görürsünüz. hem mobil hem de içerisine piyasadaki 2-3 model dışındaki bütün ekran kartları sığıyor. ayrıca donanımhaber forumları kesinlikle takip edin. oradaki sistem tavsiye başlığında millet kopuyor...

Thermaltake Core v1

i5 4460

Asus H81I-Plus

8Gb Kingston Hyperx CL10

Gigabyte GTX970 4gb ddr5
  • hullabaloo  (23.06.15 21:19:57)