Format Hk.

1. bir adet casper nirvana var ama windows cd'si kayıp
soru: cd'si olmamasına rağmen format atılabilir mi?

2. eğer atılamıyorsa; şişmiş bir bilgisayarı olabildiğince hafifletmek için hangi programları veya ne yöntemleri kullanmak gerekir? ne yapayım yani bi yardımcı olur msuunuz?

hdd üzerinde recovery bölümü varsa atılır.
yoksa windows cd "bulunur" öyle format atılır.

bilgisayarımda bazen recovery bölümü gözükebiliyor.
  • sutlu nescafe  (23.06.15 17:29:02)
1- internetten flash bellek ile format konularını araştır. iso dosyasını indir,flash belleğin de varsa formatı atarsın.

2-formattan önce driver pack solution'ı indirerek olası driver problemlerini de çözebilirsin
  • bir garip seyyah  (23.06.15 17:48:22)
Windows ile hiç uğraşma Lubuntu diye bir işletim sistemi var onu araştır. Hem linux kullanmış olursun hem sistem kaynaklarını az tüketmiş olursun. Ayrıca virüs de olmaz. Oh mis.

  • kırıkkalpleryolcusu  (23.06.15 17:54:51)
arkadaşlar bu arada soruyu sormamın esas sebebi, windowsu orjinal olarak kurmak istiyorum.

  • kamera motor  (28.06.15 16:39:23)
Windows'u orjinal kurmak istiyorsan orjinal windows cd'in olması lazım ya da recovery mevcutsa bilgisayarda recovery yapmalısın. Korsan windows'u da crack ile orjinal yapabilirsin.

  • gece pariltisi  (28.06.15 16:41:29)