para buldum, n'apayım?

120 tl buldum, ne yapayım la bunu ben?

3 kere sahibi var mı diye sor. Cevap gelmezse çatır çatır ye

  • lcha  (23.06.15 16:32:31)
sahibini bulma imkanın yoksa (ofis, ev, sınıf, vb. yerde değilsen) senindir. ister ye, ister bağışla.

  • pomolilik  (23.06.15 16:32:35)
faturanı öde :/ ben oyle yapmıstım

  • headredhead  (23.06.15 16:33:54)
millet ne beleşçiymiş. sahibini bulma imkanın yoksa ihtiyacı olan birine bağışla.

  • dessy  (23.06.15 16:34:37)
gidip köpek maması alabilirim, olmadı gözümün tutmadığı site yöneticisine gideceğim.

  • devorgilla the gunslinger  (23.06.15 16:36:03)
sahibini bulmak zor ise direk bağışla. fakir olduğundan emin olduğun birine, lösev'e, vesaireye..
iyi hissedeceksin.

edit. köpek maması da iyi fikirmiş.
  • kelbukel  (23.06.15 16:38:00 ~ 16:38:35)
yöneticiye güvenmiyorsan bulduğunuz paranın miktarını söylemeyin. ilan panosuna asın, bi miktar para bulunmuştur şu numarayı arayın diye.

  • teknikekip  (23.06.15 16:38:03)
kızılay'a bağışla.

  • kuzey li  (23.06.15 16:38:11)
bağışla bence de.

  • peggy  (23.06.15 16:38:16)
Bağış

  • six packsiz  (23.06.15 16:41:41)
ben de yolda 150tl bulmuştum yanında da alışveriş merkezi fişi vardı. düşündüm ne yapsam acaba diye gitsem markete versem alıcısı gelmezse kendileri kasaya atar dedim, ama yine de gittim verdi markete belki sahibi gelir ve parayı onlara sorar diye umarım da gitmiştir. bence sende böyle bir durum yoksa etrafına bak sor soruştur ama paranın sahibi olmayan ve benim diyenler çıkabilir.bu yüzden o parayı güzel bir işte kullan bir kısmı ie sokak köpeklerine, kedilerine mama kalanı ile çocuklara hediyeler alabilir bir kısmını da kendine ayırabilirsin kardeşim.

  • le fantome de l opera  (23.06.15 16:42:38)
yok kendime alamam, panoya ilan asmalarını söyleyeyim, ıssız bir yerde bulsam karma der geçerim de, burada olmaz, çıkar bir şekilde, çıkmasın.

  • devorgilla the gunslinger  (23.06.15 16:44:50)
ziçev'e ya da darulacezeye bağışla.

  • anonymice  (23.06.15 16:47:16)
site içinde bulduysan bir sor, 120 lirayı kaybeden farkeder. sadece bir miktar para buldum de, kaybeden gelip söylesin 120 lira kaybettim diye.
bulamazsan bağışla. boştan gelen para ilerde gene senden çıkar diye inanırım ben.

  • innerbliss  (23.06.15 16:49:16)
sahibini sor bi, baktın ses yok harca gitsin. 120,00tl ne seni zengin eder ne de kaybedeni fakir. orucu bozar mı bilmiyorum. türgeve bağış yapabilirsin.

  • seyduna6687  (23.06.15 16:54:37)
olduğu yerde bırakmak bence en doğrusu. adam geri gelip arayacaktır parayı. o olmyorsa polise gidip bir miktar para buldum, soran olursa gelip benden alsın de. gelene de para miktarını sorarsın, doğruysa verirsin. bir iki gün bekle, haber gelmezse o zaman istediğini yap.

not: sitedeymiş. bulunur o para. kapıcıya söyle bir miktar para buldum diye.
  • fayfim  (23.06.15 17:03:00 ~ 17:04:05)
Sürekli para bulan ben çocukken çatır çatır yerdim fakat bir iki defa para kaybettikten sonra "ihtiyacı olan biri bulsa keşke" diye geçirdiğim oldu.

Dükkan önünde bulursam genelde dükkanda yardım kutusu oluyor. Adamla anlaşıyorum "biri para kaybettiğini söylerse bu parayı verin 2 gün içersinde öyle bir şey olmazsa parayı kaybeden adına kutuya atın" diyorum. Genelde anlayış gösteriyorlar. Şimdi diyeceksiniz "dükkan cebine atıyordur nerden bilelim" evet o ihtimal var ama vicdanınız rahat olur.

unutmayın bir gün siz de para kaybedebilirsiniz. Hem de en ihtiyacınız olduğu zamanda.
  • kırıkkalpleryolcusu  (23.06.15 17:57:41)
Bim a101 den alisveris karti al. Ihtiyaci olanlara dagit. Amaonce sorustursan iyi olur. Belki bir garibankn son paradidir. Mobilfe duzgun yazamadim

  • exlibris  (23.06.15 19:35:14)