ezan sesi

Ezan sesi gavurlara nedencoi rtkileyici dingin ve muhtesem geliyor? Kacirdigimiz birsey mi var acaba

biz alıştığımız için bizde belki cidden güzel okunduğunda etkileyici geliyor.
ama yabancılar fazla içli dışlı olmadıkları için öyle geliyor demek ki.
misal, bana da kilise ilahileri güzel geliyor. :)
  • m e b  (22.06.15 22:52:12)
kırk yılda bir duydukları için.

  • glamdr1ng  (22.06.15 22:52:49)
Sabah ezani muhtesem degil mi yani?

  • brad pitt  (22.06.15 23:03:16)
Hayir ben dguzel buluyorum, mesela ezan sesi duymazsam 2-3 gun sonra farkediyorum ya bir gariplik eksiklik var sanki diye,. Genelde tatilde oluyor bu. Ama gunluk telasede okunsa bile sanki hic duymuyormusuz gibi..
Hmm anladim 40 yilda bir duyduklari icin olabilir

  • füt  (22.06.15 23:10:19)
Ezan dediğimiz şey sonuçta şiir gibi bir metnin belirli makamlarda okunması. Onlar okuyabilene denk geliyorlar, kırk yılın başı günün en gürültülü saatinde duyuyorlar hoşlarına gidiyor. Gece 4te uykulu karga müezzinin sesine uyanmıyorlar.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (22.06.15 23:30:01)
su cok huzur verici degil mi?

youtu.be
  • exlibris  (22.06.15 23:32:43)
Orthodox ilahilerinin falan bize etkileyici gelmesi gibi bence
örn: www.youtube.com

  • bolungarvik  (22.06.15 23:34:44)
O da ilginc neden aglayasin geliyor dimi

  • füt  (23.06.15 14:01:23)
yurt dışına çıktığımda ben de kilise çanlarından huzur duyuyorum resmen. normal yani.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (23.06.15 14:03:39)