sizce kitap okuma listem nasıl?

az önce bir aylık için kitap okuma listesi oluşturdum kendime. sizce nasıl? eksiği gediği var mı? "şu kitap aralarında gereksiz durmuş çünkü o kitabı şu zamanlarda okuman gerek" gibi diyeceğiniz bir kitap var mı? "şu kitabı nasıl atlarsın? onsuz eksik kalmış" dedikleriniz var mı?

bu arada listeyi oluştururken kısa kitapları tercih ettim genelde çünkü okul yüzünden bayağı uzak kaldım, alıştırma amaçlı farklı tatlardan okuyayım istedim.

i.imgur.com

gayet güzel.

  • shotgunwoman  (22.06.15 20:17:15)
listeyi bilmiyorum ama yazın çok güzel.

edit: liste de güzel
  • kuzey li  (22.06.15 20:22:05 ~ 20:22:58)
liste güzel, bunları bir ayda bitirirseniz bana mesaj atın lütfen hasetimden çatlarım kenarda köşede :D

  • nickimin hakkini veremedim  (22.06.15 20:24:39)
2 tane oktay ihsan yerine batı cephesinde yeni bir şey yok u koyun. 24ü çıkarın.

  • ykyt  (22.06.15 20:26:30)
listeni bilmem de yazın güzel. okumaya değer binlerce kitap var, aytmatov ekleyebilirsin bir tane.

  • harvey  (22.06.15 20:32:05)
murat menteş'in diğer kitaplarını okumadıysanız eğer onları da ilk sıralara ekleyin bence.

  • iron nick  (22.06.15 21:05:18)
Guzel liste. Bir an once basla okumaya tam gaz devam

  • solenkol  (22.06.15 21:14:34)
listedeki 14 kitabı okumuşum.sevgili arsz ölümü de şu anda okuyorum.güzel liste ama ykyt'ye katılıyorum batı cephesi yakışır bu listeye.
1 ayda okursan bu kitapları harbiden helal olsun

  • high hopes of the sozluk  (22.06.15 21:30:02)
1 ayda 25 kitap biraz fazla değil mi?

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (22.06.15 21:55:22)
@kuzey li & @harvey: çok teşekkür ederim.

@ykyt: öyle yapacağım o halde.

@iron nick: daha önce "dublörün dilemması"nı okumuştum ve çok beğenmiştim.

@ne istedigini bilmeden aglayan cocuk: bir ay sadece benim öngörüm. ramazan boyunca evde olacağım ve eklediğim kitaplar genel olarak 200 sayfa ama bitiremezsem de sorun yok :)
  • m e b  (22.06.15 22:12:50)
kıskandım lan.

  • cizgilerebasancocuk  (22.06.15 22:27:23)
Listen çok güzel. Albert Camus yazmışsın Yabancı'yı okuduğunu tahmin ediyorum okumadıysan tavsiye ederim. Onun dışında, Goethe - Genç Werther'in Acıları'nı öneririm.

  • bloodymoon  (22.06.15 23:15:45)
@bloodymoon: ikisini de okudum, teşekkürler öneri için :)

  • m e b  (22.06.15 23:17:56)
Körlük'ten sonra "Görmek"i de okusanız iyi olmaz mı ? Liste güzelmiş,kopya çekebilirim ben de :v

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (22.06.15 23:34:52)
@birfincankahvedahaisteyenadam: aynı tarzda mıdır? eğer öyleyse onu buraya eklemesem daha iyi olur. çnükü elimden geldiğince farklı konulardan seçmeye çalıştım da.

  • m e b  (22.06.15 23:57:23)