Performansi kotu olan memura ne oluyor?

Ozel sektorde performansinizdan memnun kalinmazsa isten cikartilirsiniz. Devlette de durum boyle mi? Isten cikanlar dava acip islerini geri aliyorlar sanki hep? Memur olunca isten cikartilma gibi bir tehlike hic olmuyor mu? Yaptirimlar var mi?

trajikomik olmakla birlikte, vasıfsız elemanlar müdür oluyorlar.

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (22.06.15 18:20:26)
Eşim 657 devlet memuru. Aile hekimliğinde hemşirelik yapıyor. Aile hekimliği doktor ve yardımcı sağlık personeli ara bir statüde, aylık performans hedefleri var, yılda 2 denetlemeleri var. Eksik performans gösterdikleri zaman maaş kesintisi oluyor. Ayrıca denetlemelerde belirli bir puanın altına düşünce aile hekimliğinde çalışma haklarını kaybetme ihtimalleri olabiliyor. Ha tamamen işsiz kalırlar mı? Sanmam.

  • hadi hadi  (22.06.15 18:26:26)
paso yatan memurlarda performans değerlendirilmiyor
en olmayacak meslekte, doktorlarda "performans" ölçülüyor
tam türkiye lik durum.

devlette arkadaşlarım var, paso kahve içip dedikodu yapıyorlar.
  • titiraprap  (22.06.15 18:38:14 ~ 18:38:48)
mazeretsiz olarak 2 gün işe gelmeyince memurluk düşüyor muydu bi şey oluyordu. ayrıca kuruma göre değişmekle beraber, amir konumundaki kişi düşük performanslı memurdan savunma isteyebiliyor, ihtar verebiliyor, maaş kesintisi vb. cezalar uygulanabiliyor. tamamen işten atmak için de üst kuruma bildiriyormuş.

  • zgrydn  (22.06.15 18:41:55 ~ 18:45:30)
Kamu çok adaletsiz. Köpek gibi çalışanla, çalıştığı pozisyondan bihaber, kurumla alakası olmayan insan aynı maaşı alıyor.
Hele bir de köylü kafasına sahip bu insan bir de amir falan olursa insan hayattan soğuyor.

  • Simrug  (23.06.15 00:29:24)