Taşınmalı mı?

Özellikler:
+ Ev muhitine göre uygun fiyatta, şimdi tutmazsam bu paraya bulamam.
+ Okuluma, sevdiğim yerlere daha yakın. Eskiden yaşadığım yerde.
+ Evin mutfağı daha yeni.

- Şimdiki evimden daha küçük.
- Yokuşu var.
- 600 lira daha fazla ödeyeceğim.
- 10 gün içinde taşınmam lazım çünkü tatile gideceğim.
- Emlakçı, nakliye bıdı bıdı şeyleri ödeyeceğim.
- Şimdiki evimi ailem ödüyor, oraya taşınırsam benim de artık çalışmam falan gerekecek.

Aklıma gelen +/-'ler bunlar. Taşınmak manasız olur mu? Taşınmayı istiyorum da üşeniyorum, biraz gaza gelmeye ihtiyacım var.

Ben olsam hayatta taşınmam.

  • buff  (21.06.15 19:10:22)
çalışıp kendi evini geçindirmek güzeldir. bikaç level atlatır insana. hem de sevdiğin muhite yakınmış, hak ederek kazandığın bir parayla kiranı öder ve o sevdiğin yerlerde gezersin, tadı bi başka olur. ben destekliyorum.

  • cevap botu  (21.06.15 19:12:57)
taşınma

  • 3003  (21.06.15 19:13:10)
genelde tekim, arada kardeşim kalıyor. yeni evde de öyle olacak.

  • kahin ahtapot paul  (21.06.15 19:18:17)
bence tek sıkıntı şimdiki kirayı ailen öderken şimdi hem kirayı hmede 600 ekstra ödemen gerekmesi. büyük bir maddi gider oluşacak, kaldırabilecek misin?

  • efrasiyab87  (21.06.15 19:24:26)
ben tatile gitmeden 10 gün önce hayatta uğraşmazdım. ama daha mutlu olurum diyosanız taşının gitsin.

  • gurur  (21.06.15 19:24:48)
taşınma

  • basond  (21.06.15 19:28:40)
sakın taşınma hatta dövseler bile yine taşınma "- Şimdiki evimi ailem ödüyor, oraya taşınırsam benim de artık çalışmam falan gerekecek. " şu kısım çok önemli :D

  • Kozmik_Rakun  (21.06.15 19:44:06)
işi bulmadan ne diye taşınıyorsun? önce iş bul sonra taşın.

  • selam  (21.06.15 19:47:15)
600 lira daha fazla ödeyeceğime kadar herşey çok güzeldi :)

henüz çalışmıyorsan biraz daha sık dişini ileride yine eski oturduğun o sevdiğin muhitte oturursun. senin o ödemeyi göze alacağın 600 lirayla insanlar 3+1 evlerde yaşıyolar yurdum şehirlerinde.
  • gis  (21.06.15 19:50:06)
600 tl senin icin ne kadar onemli bir meblag? eski evinden ne kadar daha kucuk? sanirim calisiyorsun, ve su anki evinin kirasini ailen oduyor? 600tl ekstra daha pahali olan bir eve cikabiliyorsan, gelirin iyi demektir. yani aslinda ailene ihtiyacin yok ama onlara yuk olmaya devam ediyorsun. bence tasin. tamamen kendi ayaklarinin uzerinde durmak iyidir. ailen de biraz daha nefes almis olur. tasinmayacaksan da artik evinin kirasini kendin ode bence

  • crucio  (21.06.15 20:12:29)
Para herseydir yavrum taşınma

  • omer gibi  (21.06.15 20:17:30)