Erken seçim olursa 2015 seçimindeki oyunuz değişir mi?

evet sevgili duyurucular,

işte yılın en önemli anketlerinden biri.

olası bir erken seçim öncesi herkes oy oranlarının alt üst olacağından bahsediyor,

acaba sözlük yazarları ve bu anketin paylaşılacağı sosyal medya kullanıcıları oyunun renginde değişiklik olacağını mı söylüyor yoksa olmayacağını mı?

strawpoll.me

-------------------------------------- spoiler --------------------------------------

erken seçim olursa 7 haziran 2015 seçiminde verdiğin partiye mi oy verirsin, yoksa oyun değişir mi?

aynı partiye oyumu veririm
oyum değişir - akp'ye oy vermiştim
oyum değişir - chp'ye oy vermiştim
oyum değişir - mhp'ye oy vermiştim
oyum değişir - hdp'ye oy vermiştim
oy vermiştim ama daha da benden kimseye oy yok

-------------------------------------- spoiler--------------------------------------

değişir
chp ye vermiştim. mhp ye inat hdp ye vericem
ehehehe
  • titiraprap  (21.06.15 14:11:20 ~ 14:11:30)
oyladım. iş inada bindi, değişmedi tercihim.

  • 1adam  (21.06.15 15:07:45)
chp ve hdp oyları degişmez, esas kayma saadet tabanı ve sağ kesime yakın btp büyük birlik gibi muhazakar kesimler mhp ve akparti arasında tercih yapacak. cematin oyları mhp'ye kayacak çünkü doguda polis lojmanlarında hdp'nin oyu yüksek çıkınca cemaat bunu açıklayamadı gibi sağ kesimden lanet okuyanlar oldu. Cemaat artık bagımsız milletvekili gösteremeyecek oyları mhp'ye kayacaktır. olaki Akp hdp ile koaliyon yaparsa Akp sittin sene barajı geçemez önümüzdeki seçimde Bahçeli hpd'ye karşı duruşu çok oy topladı chp seçmenide son olaylarda huzursuz...

  • Fritz-X  (21.06.15 15:19:41 ~ 15:20:31)
chp oyu değişmez hatta dsp vatan partisi cart curt'tan oy alıp 1-2 puan artar da.
akp oyu kesin artar hdpliler verebilir. mhpliler de verir sağcılar verir işte.
mhp oyu düşer bu partinin barajı geçmesi sağın soldan daha kötü olduğunu gösteriyo zaten
hdp oyu azcık düşer bence.

sonuç: akparti tek başına iktidarı kıl payıyla bulur.
  • Mcfly  (21.06.15 16:11:31)
Ak partiye verdim, seçim olsa değişmez. 10 seçim daha olsa yine değişmez.

  • animalman  (21.06.15 19:57:02)