Bazı evliler yüzüğü neden sağ eline takar

Normalde sol ele takılır diye biliyorum ama bazı evliler sağ ele takıyor nedeni var mı

Genelde gümüş olur o yüzük bi de. Taharet olayıyla alakalı bildiğim kadarıyla.

  • kargn  (21.06.15 13:20:56)
islam sağ sol el diye yasaklamamış. Ama pratikte yani tuvalet temizliginde yüzük pislenir el ile birlikte yüzügü de yıkamak gerekir. ilk zamanlar sol eline taktım baktım hijyen temizlik ve her seferinde yüzügü de yıkamam gerekiyor sağ ele taktım.

  • Fritz-X  (21.06.15 14:15:23)
ben sol elime buyuk geldigi icin saga takiyorum mesela hala. usenmeyip kucultturmem lazim.

  • chavezding  (21.06.15 15:41:26)
ruslar saga takar bi de. adamlarin adetleri boyle.

  • kartonpiyer  (22.06.15 00:18:50)
nasil ya herkes gotunu sol eliyle mi temizliyo?

  • hopeless  (22.06.15 00:27:55)
Sağ elle bulaştığın pislikler ahrette boğazına dolacak bro. Kılmadığın namazları kızgın sac üzerinde kılacaksın. Sol elle yediğin yiyecekler de sorun. Falan filan. İslam bazı konularda obsesif. Altın yüzük de takmayın beyler iktidarı yitirirsinz, altın avratlara özel.

  • kargn  (22.06.15 04:42:18)