[]

Şehirlerarası yolculuk ve kedi

2 ay gibi bir süre için Ankara'dan Bursa'ya gideceğim dolayısıyla yanımda kedimi de götürmem gerek.
Otobüs/hızlı tren için şartlar, koşullar nasıl? Daha önce böyle kedisiyle köpeğiyle seyahat edenler varsa bir yardımcı olursa çok güzel olur. :) 
Ben sedapet vermeden geldim bu salı günü. Şirketler en iyisinden en kötüsüne kadar, hiçbir şekilde yanımıza almamıza izin vermedi. Mecburen bagajda geldik.


  • yahveyire  (20.06.15 21:07:44) 
trende yanınıza kafesinden çıkarmamak şartıyla alabiliyorsunuz, zaten hızlı trende ayrıca bir yük kısmı yok. ama ankara'dan bursa'ya tren var mı bilmiyorum.


  • mesgul ve huzursuz  (20.06.15 22:29:02) 
En güzeli tren. Ben Konya'dan Ankara'ya 2 tane kedi getirmiştim. Tek şart karneleri ve kutularının olması.
Kedi için de bilet alıyorsunuz ve kedinin de kendine ait bir koltuğu oluyor. Öyle hayvancağızı tıkıştıracak yer aramanıza gerek yok. Koltukta, çantasının içinde paşa paşa gidiyor.

Trenin en büyük sıkıntısı hayvan alerjisi olan yurdum insanı. Miyavlama sesi duydukları an suratlar ekşiyor, gözler pörtlüyor.

Ya da uçakla da gönderilebiliyor. THY Kargo yine sağlık karnesi ve taşıma çantası olması şartıyla 90 liraya götürüyor.
  • esse classic  (21.06.15 02:37:06 ~ 02:37:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.