[]

Spor sonrasi hamlik agrisi

Uzun zamandir spor yapmayan birisi olarak 2 gun once spor salonuna basladim. Hocayla calistik ilk gun.Once dayanikliligimi olctu sonra da hafif bi kac aletli hareket yaptik. Sonra germe+ masaj yapti. Sonrasinda gayet iyiydim de ertesi gun ve bugun cok kotu her yanim agriyo oturup kalkamiyorum. Bugun de gitmem gerekiyo ama bu agrilarla gitmeli miyim yoksa agrilar gectikten sonra mi devam etmeliyim bilmiyorum. Hangisi dogrudur ve bu agrilar nasil gececek?
 
ben öyle durumlarda ağrının, en azından biraz, geçmesini bekliyordum. kuflex diye bir kas gevşetici hap vardı, akşamları yatmadan ondan alıyordum. bir doktora ya da eczacıya danışmadan ilaç almayın tabii.


  • starborn  (20.06.15 10:20:47) 
zamanla gecer. cok cok kotu degilse git.


  • crucio  (20.06.15 11:43:39) 
Eger sadece oturup kalkma gibi durumda agri varsa gidip kosu bandinda yuruyus yapabilirsin, kas gruplarina yuklenme sakatlanirsin yoksa agridan hareketi duzgun yapamazsin cunku. 2-3 gune gecer. Spor oncesi dinamik sonrasi statik esneme yapacaksin youtubedan arastir. Spor oncesi sade kahve kas agrisini azaltmada bir miktar etkili. Eger yetersiz protein aliyorsan kas toparlanmasi icin whey de kullanabilirsin. Ama bu asamadan sonra zamanla gececek bekleyeceksin.


  • neferkitty  (20.06.15 11:53:02 ~ 11:58:22) 
ilk günlerde ara vermeyin. hatta hiç ara vermeyin spor disiplin işi. zaten en geç yarına geçer.


  • kakao  (20.06.15 11:57:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.