web sitesine bağış linki koymak ( paypal, hesap no vs) suç mu?

merhaba arkadaşlar, aklıma bir proje geldi, ve bu projeyi ücretsiz olarak oluşturmak istiyorum. eğer ücretsiz böyle bir hizmet verirsem bağış için paypal ve hesap no koyarsam, kanunen suç mu işlemiş olurum? bilgisi olan var mı?

paypal vb suç değil diye biliyorum.
misal:
www.7-zip.org
www.irfanview.com (Support IrfanView)
  • late viper  (19.06.15 00:43:58)
evet,bağış yada fonlama türkiyede henüz sistemli değil. bağış kabul etmek için dernek yada benzer statüde olman bununla ilgili makbuz düzenlemen gerekir. suç işlemiş olursun

  • mrvengeance  (19.06.15 01:03:49)
kanunen yasal değilse bile pek problem olacağını zannetmiyorum. benim sitede bayağı bir süre durmuştu paypal bağış kutusu, sonra kimse bi halt bağışlamadığı için kaldırmıştım. bizim gibi hardcore beleşçi toplumdan pek bekleme öyle siteden bağışta bulunmalarını.

  • gezgin rocker  (19.06.15 02:15:22)
koy gitsin bi bok olmaz. bir sürü donate buttonu olan türk streamerı var hiçbirinin vergi verdiğini sanmıyorum. ayrıca bağış yapan olacağını sanmam :(

  • glamdr1ng  (19.06.15 06:01:17)
Yapıştır gitsin benim yabancı blogum vardı haftada 70-80 dolar bağış geliyordu.türk sitesi ise bağıştan pek umutlanma.adsense reklamını yapıştır gitsin.

  • telet abi  (19.06.15 06:02:36)