Melih Gökçek'li spam sms

Öncelikle hepiniz biliyorsunuz ki, seçim zamanında bi kaç kere İ.Melih Gökçek'ten spam sms gelmişti. Ben de bunu şikayet etmek için BİMER'e başvurmuştum. Sonuç aşağıda.

Anladığım kadarıyla bu sms'ler spam sms'e girmiyor.

Siz ne dersiniz, it iti ısırmaz politikası olmamış mı biraz?

--o--

Sayın XXXXXX XXXXXXXXXX,

Bimer Başvuru Numaranız :51***8

İlgide kayıtlı şikâyet başvurunuz incelenmiştir. Bilindiği üzere, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun 1/5/2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Anılan Kanun, ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını, elektronik iletişim araçlarıyla yapılan sözleşmeler ile elektronik ticarete ilişkin bilgi verme yükümlülüklerini ve uygulanacak yaptırımları kapsamaktadır. Söz konusu Kanunun “Tanımlar” kenar başlıklı 2 nci maddesinde yer alan, “ticari iletişim” ve “ticari elektronik ileti” tanımlarından da görüleceği üzere, anılan Kanun uyarınca mesleki veya ticari faaliyet kapsamında kazanç sağlamaya yönelik ve ticari amaçlarla gönderilen iletilerin Bakanlığın görev ve yetki alanı çerçevesinde değerlendirilmesi mümkün olabilecektir. Diğer yandan, devlet ve mahalli idareler gibi kamu tüzel kişilerinin yetkili görevlilerinin, kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla 15/2/2011 tarihli ve 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanununa tabi yayınlara katılımlarına ilişkin gönderilen iletilerin 6563 sayılı Kanun kapsamında değerlendirilemeyeceği kanaatine varılmıştır. Bilgilerinizi rica ederim.

aynısı bana da gelmişti, kısacası işi kılıfına uydurmuşlar. hukuk işlerinden anlamam ama üstüne düşen cevval bir avukat olsa sonuç değişebilir belki. baska konularda olmaz denen bir sürü işin dödüğünü biliyorum. hukukun açıkları varsa onu en iyi avukatlar bilir, bertaraf eder.

  • doxanikee  (18.06.15 21:20:34)