regl geciktirmek için ne yapmalıyım?

2 yıldır yazz kullanıyordum, yeterli gelmeyince doktorum yasmin'e başlattı. bugün haplar bitti 7 gün boyunca kullanmayacağım. haplara tekrar başladığımda adet tarihimle tatil tarihim çakışacak.

ne yapmalıyım? şimdi ilacı 7 gün yerine 10 gün içmesem falan döngüm çok mu bozulur? en azından tatilimi kotarmak istiyorum bu ilaçta yeni olduğum için ne yapacağımı bilemedim.

Soruyu tam anlayamadım, doğum kontrol hapı adet görmeni engellemiyor ki?

Reglini geciktirmek için yapabileceğin bir şey yok. O ne zaman olacağı varsa o zaman olacak. Ama şu an stres yapıyorsun "Tatilimde regli olacağım" diye, stres adeti geciktirebilir ya da erken başlamasına neden olabilir. Belki stres nedeniyle kendi gecikir.
  • iamelf  (17.06.15 15:14:09 ~ 15:29:05)
sex

  • schopenhauerin kayip torunu  (17.06.15 15:19:43)
primolut ile geciktirebilirsin ama yasminle birlikte kullanımını bilemem

  • bordeaux  (17.06.15 15:31:53)
soru çok anlaşılmıyor ama anladığım sanırım reglini geciktirmek istiyorsun. hadpı ara vermeden kullanmaya devam edersen regl olmazsın. atıyorum hapın bittiği gün tatilde olacaksın ve 1 haftalık tatilin var. o bi hafta daha kullanmaya devam et. tatilin bitince bırak.

birkaç kere böyle yaptım bi sorun da yaşamadım açıkçası.
  • makarnacanavari  (17.06.15 15:33:46)
yasmin bitince 7 günlük arayı vermeden diğer kutuya başla.

edit: tatilin bitince hapı bırakma, kutu bitene kadar devam et. yoksa düzensizlik yaşarsın. doktorumdan bizzat aldığım bilgidir. sen de bir doktoruna danış yine de.
  • peggy  (17.06.15 15:35:15 ~ 16:52:49)
7 gün bitince yeni kutuya geç. O kutu bitince ara verme, tatilin bitene kadar sonraki kutudan kullanmaya devam et. Tatilin bitince bırak.

  • Lim5  (17.06.15 15:46:32)
kutu bitince ara vermeden ikinci kutuya geçersen adetini 1 ay itelemiş olursun. ama 2. kutuyu da bitirmelisin, tatil bitti ilacı da bitireyim deme, o zman döngün bozulur.

  • innerbliss  (17.06.15 16:44:02 ~ 16:44:32)
Lim5 + 1

kesinlikle bu şekilde doğrusu. tabi hal böle olunca yanına fazladan bir kutuya daha ihtiyacın olacak, tatil yerine göre alamayacağın bir yer ise buradan alıp git.
  • siedorf  (17.06.15 16:47:18)
ilaç bugün bitti ama ben 1 hafta daha kullanmaya devam edeceğim. sonra 7 günlük ara vereceğim

umarım sıkıntı çıkmaz :(
  • dilimin ucunda  (17.06.15 18:53:34)
bak ikinci kutuyu bitir dedik, yoksa döngün bozulur reglin düzene kolay kolay girmez bir daha.
birşeyi biliyoruz da söylüyoruz.

  • innerbliss  (18.06.15 09:00:19 ~ 09:00:43)