vucutta seyirme

Gencler her gün farklı bi yerim seyiriyor. Bi gün bacagim, başka gün kolum, simdi de mesela pit pit sirtim atiyor. Sanki boyle serumdan sivi akamaz da araya bosluklar girer ya o misal. Aslinda potasyum magnezyum eksikligidir diye dusunucem ama uzadi biraz 1 ay olmustur.
Ciddi bise olma ihtimali var mi? Damarlarda falan bi bozukluk?

Magnezyum eksikliğidir evet. Bu da ciddi bir şey.

  • whimsical  (16.06.15 20:22:38)
Ciddi bise derken napar hocam? Maden suyu icerim muz yerim. Yakin zamana kadar hapini da aliyodum neden eksik Bu magnezyum yav?

  • art vandaley  (16.06.15 20:25:14)
3 yıl önce stresten hayvan gibi titritordum ve her tarafım seğiriyordu, sonra psikolojimde değişiklikelr olunca oda geçti gibi. 2 senedir çok daha rahatım. Ha yine mallaşıyorum bazen o ayrı da en azından vücudum tepki vermiyof antidepresandan sonra rahatım yani. Gerginseniz falan ondan olabilir mi?

Gerçi fizyolojik de olabilir tabii de o kısmı doktorlarımız daha iyi bilir.
  • ruh i tibbiye  (16.06.15 20:38:52)
"Magnezyum eksikliğidir" derken, aklıma yattı manasında dedim. Başka bir şey olamaz manasında demedim, onu söyleyeyim başta. :)

Mesela bende PMS döneminde magnezyum eksikliği oluyor, sonra regl döneminde hayvanlar gibi sancı çekiyorum. Başka sebeplere bağlı magnezyum eksikliğinin depresyona, kalp krizine, inmeye kadar yolu var. Tabi her magnezyum eksikliği o kadar ciddi değil, ama hafife alınacak bir şey de değil yani bu durum. Google'da araştırınca bir sürü bilimsel kaynağa ulaşılabiliyor.

Buradaki tıpçı arkadaşların da kan tahlili olmadan, muayene etmeden teşhis koymaları mümkün değil zaten. Ben olsam önce magnezyum takviyesi kullanırdım. Seyirmeler devam ederse muhakkak dahiliyeye giderdim. Oradan yönlendiriyorlar zaten.

Edit: "Tahlil koymaları" yazmışım "teşhis koymaları" yazacağıma. :)
  • whimsical  (16.06.15 20:42:40 ~ 21:03:56)